Zahájení konference Discover ICT v RSVK v Praze

Zahájení konference Discover ICT v RSVK v Praze

Dne 24. září 2015 se v Křišťálovém sále Ruského střediska vědy a kultury v Praze konalo zahájení konference, věnované rozvoji spolupráce v oblasti informačních technologií. Akce byla připravena všeruskou organizací malého a středního podnikání „Opora Ruska“, Sverdlovským oblastním fondem podpory podnikání a německou společností „Finančně-analytické systémy“ za podpory Obchodního zastupitelství Ruska a Zastupitelství Rossotrudničestva v ČR.

Konferenci zahájil obchodní zástupce Ruska v ČR Sergej Stupar, který přivítal účastníky a zdůraznil důležitost spolupráce v oblasti vývoje a využití IT-technologií.

Zástupce ředitele Ruského střediska vědy a kultury v Praze Oleg Soloduchin popřál účastníkům konference její zajímavý a plodný průběh a vyzdvihnul četnost delegace ze Sverdlovské oblasti.

Oficiální část uzavřel Sergej Marťjanov, ředitel společnosti „Finančně-analytické systémy“, jež více než 10 let působí na trzích Německa a Ruska. Podrobně pověděl o programu konference a představil její účastníky.

Konference se účastní 15 ruských a 7 zahraničních firem z Česka, Německa a USA. Mezi hlavními ruskými účastníky je Sverdlovský oblastní fond podpory podnikání a všeruská organizace malého a středního podnikání „Opora Ruska“.

Pracovní zasedání v sekcích se uskuteční 25. a 26. září v hotelu Clarion Congress Hotel Prague. Činnost sekcí bude věnována IT-technologiím ve zdravotnictví, IT-outsourcingu a výzkumu programového zabezpečení, investicím a analýze trhu, právním aspektům vedení mezinárodního obchodu.

V průběhu konference ruská delegace navštíví Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky a řadu dalších předních českých výrobců elektroniky a IT. Jsou mezi nimi : Project Soft HK, a.s., TECO, a.s., LOGAREX Smart Metering, s.r.o., MIKROELEKTRONIKA, s.r.o., RCD Radiokomunikace, s.r.o., aj. Cílem návštěv je seznámení se s českými zkušenostmi výzkumu a vypracování projektů, projednání možností společných česko-ruských výzkumů pro další export do jiných evropských zemí. Podle výsledků je naplánováno podepsání dohod o zřízení „Evropsko-ruské asociace IT společností“.

Po oficiální části konference měli účastníci možnost mezi sebou neformálně pobesedovat a seznámit se.

U příležitosti zahájení konference byla v Hlavní hale RSVK uspořádána vernisáž výstavy fotografií o Jekaterinburgu. Je na ní představeno 80 fotografií vítězů soutěže, která se konala 15. srpna 2015 v Den města Jekaterinburgu.

Výstava potrvá do 4. října 2015.

Tento článek je dostupný v: Russian