Koncert vokálního souboru LEL z Litvy v RSVK v Praze

Koncert vokálního souboru LEL z Litvy v RSVK v Praze

Dne 24. března 2017 se ve Velkém sále Ruského střediska vědy a kultury v Praze konal koncert vokálního souboru LEL z Litvy.  Akce byla připravena za podpory Zastupitelství Rossotrudničestva v ČR.

Ruský vokální soubor LEL z Litvy byl vytvořen při Klajpedském mládežnickém středisku královny Luisy v roce 2010. Na jeho repertoáru jsou ruské lidové písně. Již sedm let soubor vedou dvě učitelky Tatiana Kononovová a Jelena Butkjavičiene. Kolektiv je laureátem řady městských, republikových a mezinárodních soutěží a festivalů.  Koncert v Ruském středisku vědy a kultury v Praze se konal v rámci XXII. mezinárodního folklorního festivalu v Praze.

Členové souboru jsou ve věku 4 – 28 let. Do Prahy na festival přijelo 20 mladých hudebníků různého věku.

Ve Velkém sále RSVK soubor zazpíval několik písní a poté vystoupili sólisté se svými koncertními čísly. Byli to např. E. Fedorčenko, J. Dodonov, J. Balsis, který zazpíval litevskou lidovou píseň v litevštině aj.

Koncert vokálního souboru LEL ve Velkém sále RSVK navštívilo více než 100 posluchačů z řad ruských krajanů a Čechů. Návštěvníci po vystoupení ocenili vysokou uměleckou úroveň souboru z Litvy.

Tento článek je dostupný v: Russian