Program akcí:

Vážení návštěvníci, ve dnech 1. – 9. ledna bude Ruský dům v Praze uzavřen.

AKTUÁLNÍ OPATŘENÍ (platí pro účast na všech akcích RSVK V PRAZE)

V souladu s rozhodnutím vlády ze dne 31. 5. 2021 o rozvolnění opatření v kultuře bude k dispozici polovina kapacity míst k sezení v hledišti.

U vstupu do RSVK budou stojany s dezinfekcí.

Diváci musí po celou dobu konání akce mít nasazený ochranný prostředek dýchacích cest(nos, ústa), kterým je respirátor nebo obdobný prostředek (vždy bez výdechového ventilu).

Divák se u vstupu musí prokázat elektronickým či písemným potvrzením o splnění jedné z níže uvedených podmínek:
• negativní POC antigenní test ne starší 72 hod nebo negativní PCR test ne starší 7 dní (u dětí do 6 let věku není testování požadováno)
• negativní PCR či antigenní test návštěvníci doloží potvrzením od zaměstnavatele či čestným prohlášením, resp. čestným prohlášením zákonného zástupce o negativním testu provedeném ve škole či školském zařízení
• nejméně 22 dní od aplikace první dávky očkovací látky (ale ne více než 90 dní, pokud nebyla aplikována druhá dávka)
• do 180 dní od prodělání onemocnění COVID 19

Všichni diváci jsou usazeni  tak ( s výjimkou osob ze společné domácnosti) že bude vždy ponechán mezi jednotlivými diváky prostor o velikosti nejméně jednoho sedadla.

Konzumace jídla a nápojů v hledišti je zakázána.

Program akcí

Ruského domu v Praze

na leden 2022

Vážení návštěvníci, ve dnech 1. – 9. ledna bude Ruský dům v Praze uzavřen.

Datum, čas a místo konání Název akce
10. -20. ledna Křišťálový sál Ruského domu v Praze Umělecká výstava „Pohádka…“ v rámci projektu „Umělci reálného světa“.
Celkem je na výstavě k vidění 17 obrazů mladé autorky Olgy Rybačuk. Díla různých velikostí, namalovaná akrylovými barvami na plátně a kartonu. Umělkyně zobrazuje portréty žen a autoportréty v barevných šátcích i s bohatou  pokrývkou hlavy, zdobenou drahokamy a polodrahokamy. Mýtická zvířata se na obrazech umělkyně vyznačují charakteristickým „rozumným“ vzhledem.
Vstup volný  
12. ledna 18:00 Velký sál Ruského domu v Praze „Ruské Vánoce“
Tradiční koncert, věnovaný světlému svátku Narození Krista. Zpěváci a hudebníci uvedou klasické skladby, související s pravoslavným svátkem a budou vyprávět o zvycích a tradicích s ním spojených.
Vstup volný  
     
15. ledna 11:00  Ruský dům v Praze Tvůrčí dílna Tatiany Bykovové „Zimní akvarel“
Na setkání vás výtvarnice naučí, jak malovat zimní krajinu v mrazivém ránu. Akvarel je jednou z nejobtížnějších technik výtvarného umění, ale s dobrým rádcem se proces stává příjemným a zábavným.
Registrace na telefonu: +420602653594
15. ledna 11:00  Ruský dům v Praze Tvůrčí dílna květinářky Jeleny Geraskinové
Tato kreativní lekce se zaměří na vytvoření kompozice s Hyacintem. Zimní kompozice plné detailů, která časem jen pokvete. Tvůrčí setkání se jako vždy ponese v atmosféře přátelské besedy a popíjení čaje s domácím pečivem! Registrace na telefonu: +420731111667  
20. ledna 18:00 Křišťálový sál  Ruského domu v Praze   Vernisáž výstavy akvarelů Anny Večerské “Města” v rámci projektu „Umělci reálného světa“
Díla Anny Večerské jsou v soukromých sbírkách po celém světě. Vernisáž této výstavy je dlouho očekávanou událostí pro všechny milovníky akvarelů a obdivovatele tvorby umělkyně. Anna je laureátkou a vítězkou mnoha mezinárodních soutěží, v roce 2017 v Ruském domě v Praze Anna zvítězila v nominaci Nejlepší dílo v rámci velkého uměleckého projektu Jarní pražský plenér. Cenu Anně předal zasloužilý umělec Ruska Nikas Safronov.
Vstup volný
21. ledna 18:00
web Ruského domu v Praze
Online kvíz, věnovaný ukončení blokády Leningradu   http://myquiz.ru  
https://play.myquiz.ru/i/271790
kod hry: 271790
Vítěz bude odměněn knižním dárkem.
27. ledna web Ruského domu v Praze Online prezentace „Osvobození Leningradu“  
Knihovna Ruského domu v Praze představí online prezentaci, věnovanou významnému datu – Dni úplného osvobození Leningradu od nacistické blokády.
25.–27. ledna Výstavní komplex „PVA PRAHA EXPO“ (Letňany) XIV. mezinárodní vzdělávací výstava Gaudeamus Praha 2022  
28. ledna     web Ruského domu v Praze K 125. výročí narození V.P. Kataeva
Literární audio projekt knihovny Ruského domu „Truhlička s pohádkami“. Čteme pohádku Valentina Kataeva „Cvětok-semicvětik”.

Tento článek je dostupný v: Russian