Výstavy „Od severu na jih“ a „Týden ruského umění v Česku“ v RSVK v Praze

Výstavy „Od severu na jih“ a  „Týden ruského umění v Česku“  v RSVK v Praze

Dne 28. února 2014 se v Křišťálovém sále RSVK v Praze uskutečnilo zahájení výstav „Od severu na jih“ ruského malíře Denise Žukova (Obninsk)

a  „Týden ruského umění v Česku“ mladých malířů z Ruska a zemí SNS. Akce byla organizována Zastupitelstvím Rossotrudničestva v ČR.

Na zahájení své výstavy malíř, učitel, kandidát pedagogických věd  Denis Žukov pověděl hostům o své tíze k realistické škole malířství a vášnivé lásce k cestování. České hlavní město navštívil poprvé a ve foyeru a Křišťálovém sále RSVK představil okolo 30 obrazů, které vytvořil v různých koutech Ruska. Jeho díla  předávají zvláštnosti a krásu přírody  od břehů Bílého moře do horských hřebenů Kavkazu. Některé z vystavovaných obrazů byly věnovány zahraničním dojmům umělce – jeho cestám do Egypta a Thajska.

Tentýž den v Křišťálovém sále RSVK v Praze proběhlo zahájení výstavy  „Týden ruského umění v Česku“, na které jsou demonstrovány předměty dekorativního a užitého umění, uměleckého textilu a fotografie mladých laureátů  „Ruského týdne umění“.

Ředitelka týdne umění na Ukrajině, členka národní svazu malířů Jelena Jaščuková pověděla přítomným o směrech současného dekorativního umění. Představila též hostům známou divadelní výtvarnici z Moskvy, členku Mezinárodního fondu při UNESCO Ljubov Podorovovou a mladého fotografa z Běloruska Denise Sladkeviče.

Diváci, mezi nimiž byli čeští občané a ruští krajané, se zájmem zhlédli vystavené obrazy  a dlouze besedovali s malíři, již byli přítomni na zahájení.

Tento článek je dostupný v: Russian