Hudebně-divadelní představení „Ne otrekajutsa ljuba“ v RSVK v Praze

Hudebně-divadelní představení „Ne otrekajutsa ljuba“ v RSVK v Praze

Dne 15. dubna 2014 se v Křišťálovém sále RSVK v Praze uskutečnilo hudebně-divadelní představení „Ne otrekajutsa ljuba“ (Nezříkají se, když milují). Akce  byla připravena tvůrčím ochotnickým sdružením „Mir iskusstva“ pod vedením Světlany Suvorovové za podpory Zastupitelství Rossotrudničestva v ČR.

Před představením představitel Rossotrudničestva Leonid Gamza přivítal hosty, mezi kterými byl i velvyslanec Portugalska v ČR José Júlio Pereira Gomes s manželkou.

Tento večer se vtipné scénky ze známých děl A. Ostrovského „Vlci a ovce“, Teffi „Poškozená“, A. Čechova „Za vzpomínek idealisty“, A.  de Beaumarchaise „Figarova svatba“ střídaly s lyrickými písněmi a romancemi ruských skladatelů v podání mladé pěvkyně Alisy Reznikovové. Na kytaru ji doprovodil Jurij Trofimec a na klavír Světlana Suvorovová. Hudebně-divadelní kompozici spojovalo věčné téma lásky a vztahů mezi mužem a ženou.

V divadelním představení v režii Světlany Suvorovové účinkovali Tatiana Fomina, Anna Skopko, Alisa Reznikovová aj.

Kompozice „Ne otrekajutsa ljuba“ se divákům velmi líbila. Tento večer se z celého srdce bavili a s potěšením spolu s herci zpívali oblíbené písně. Umělci byli po zásluze odměněni bouřlivým aplausem.

Představení „Ne otrekajutsa ljuba“ zhlédlo více než 60 diváků, mezi kterými byli ruští krajané, Češi i občané jiných zemí.

Tento článek je dostupný v: Russian