Koncert Vjačeslava Korsaka v RSVK v Praze

Koncert Vjačeslava Korsaka v RSVK v Praze

Dne 13. prosince 2013 se ve Velkém sále RSVK v Praze uskutečnil koncert mladého umělce z Ukrajiny Vjačeslava Korsaka. Akce byla připravena Zastupitelstvím Rossotrudničestva v ČR.

Bylo to první sólové vystoupení mladého umělce, kterému se již podařilo v Praze prosadit. V roce 2007 získal Grand Prix II. festivalu moderní a národní písně „Duha nad Tisou“ a v roce 2010 se stal finalistou na Ukrajině známé televizní show „Ukrajina má talent“. V roce 2011 se zpěvák  zúčastnil  televizního projektu „X – faktor – 2“, kde se stal jedním z 24 nejlepších zpěváků Ukrajiny. V současnosti je Vjačeslav studentem Pěvecké fakulty Národní hudební akademie Ukrajiny P. Čajkovského v Kyjevě a současně sólistou jejího operního studia.

Na svém sólovém koncertě  v RSVK v Praze zazpíval písně různých stylů a žánrů v ukrajinském, ruském, srbském, anglickém a francouzském jazyce.

Diváci byli uneseni krásou jeho lyrického tenoru a rovněž kouzlem mladého talentovaného umělce. Zazpíval ukrajinskou píseň „Nič jaka misjačna zoreňka jasnaja“, ruskou národní píseň „Kalinka“, populární písně „Tango“ z muzikálu „Hvězdné prázdniny“, „Remember me“ z filmu „Trója“, „ Je suis malade“, „Let me people go“ aj.

Koncert probíhal formou uměleckého večera, na kterém zpěvák upřímně odpovídal na otázky  moderátora koncertu  – českého herce Libora Baselidese. Tak se publikum dozvědělo, že se Vjačeslav zabývá nejen hudbou, ale píše též disertaci ve své původní profesi agronoma.

Na závěr večera zpěvák poděkoval Ruskému středisku za možnost poprvé vystoupit před pražským publikem a vyjádřil naději, že se s diváky v RSVK setká i v budoucnu.

Na sólovém koncertě Vjačeslava Korsaka byli přítomni zaměstnanci Velvyslanectví Ázerbájdžánu, Běloruska, Ukrajiny, Německa, ruští krajané a místní obyvatelstvo. Ti všichni vysoce ocenili tvorbu mladého umělce.

 

 

Tento článek je dostupný v: Russian