Koncert „Stříbrného hlasu Ruska” Olega Pogudina v RSVK v Praze

Koncert „Stříbrného hlasu Ruska” Olega Pogudina v RSVK v Praze

Dne 9. září 2014 se ve Velkém sále RSVK v Praze uskutečnil koncert známého interpreta ruských písní a romancí, zasloužilého umělce Ruska Olega Pogudina. Akce byla připravena Zastupitelstvím Rossotrudničestva v ČR za podpory Ministerstva kultury Ruské federace.

Talentovaného umělce a jedinečného interpreta ruských písní XIX. a XX. století a rovněž nejlepších písní mnoha zemí světa dobře znají a milují v Rusku i za jeho hranicemi. Jeho sólový koncert na scéně RSVK se stal prvním vystoupením umělce v České republice.

Jako první zazněla stará ruská lyrická romance „Noč světla“. Tento večer Oleg Pogudin zazpíval mnoho známých a oblíbených písní ze svého širokého repertoáru. Byly mezi nimi klasické a městské ruské romance, písně válečných let a poválečného období včetně písní z repertoáru Alexandra Vertinského a Bulata Okudžavy. Umělec rovněž zazpíval písně v ukrajinském  („Rušničok“) a gruzínském jazyce („Tbiliso“) a ukončil své vystoupení na celém světě známou písní o Paříži ve francouzském jazyce.

Kvarteto vynikajících hudebníků – Michaila Ridjukeviče (kytara), Alexeje Bajeva (housle), Romana Tentlera (basa), Jurije Molotilova (bajan) harmonicky doprovázelo pěvce. Hudebníci rovněž zahráli několik melodických sólových skladeb.

Přeplněný sál srdečně aplaudoval Olegu Pogudinovi a jeho kvartetu po každém mistrovském vystoupení. Koncert byl ukončen zaslouženým bouřlivým aplausem.

Nakonec Oleg Pogudin ze scény poděkoval Ruskému středisku vědy a kultury  za pozvání a možnost vystoupit v Praze před tolika milovníky ruských písní.

Na koncertě Olega Pogudina v RSVK v Praze se sešlo více než 350 diváků z řad ruských krajanů a místního obyvatelstva, kteří si nepochybně na dlouho odnesou vzpomínky na setkání s vynikajícím ruským umělcem.

Tento článek je dostupný v: Russian