Večer věnovaný 71. výročí ukončení blokády Leningradu v RSVK v Praze

Večer věnovaný 71. výročí ukončení blokády Leningradu v RSVK v Praze

Dne 30. ledna 2015 se v Křišťálovém sále Ruského střediska vědy a kultury v Praze konal večer, věnovaný 71. výročí ukončení blokády Leningradu. Čestnými hosty byli veteráni a členové Společnosti blokádníků ČR. Akce byla organizována Zastupitelstvím Rossotrudničestva v ČR ve spolupráci s uměleckým sdružením „Mir iskusstva“.

Ředitel Ruského střediska vědy a kultury v Praze Leonid Gamza poblahopřál veteránům-blokádníkům  k tomuto významnému datu. Poděkoval jim za jejich přínos k vítězství a popřál jim pevné zdraví a rodinou pohodu. Přivítal rovněž četné hosty večera, kteří přišli spolu s veterány oslavit toto výročí.

Koncert, připravený dospělými i úplně malými herci  sdružení „Mir iskusstva“, byl velmi emotivní a srdečný. Na programu byly písně a básně válečných let a rovněž poetická a hudební díla A. Puškina, A. Gribojedova, K. Simonova, J.S. Bacha, L. van Beethovena a F. Chopina.

Známé a oblíbené písně válečných a poválečných let „Ťomnaja noč“, „Noč korotka“, „Osennije lisťja“ aj. s citem zazpívali Tatiana Frolova, Alisa Reznikova, Darja Blagověščenskaja a Jurij Trofimcev.

Srdečnou atmosféru večera doplnil talentovaný patnáctiletý klavírista Gleb Korotkij a moderátorka – umělecká vedoucí sdružení „Mir iskusstva“.

Po koncertě bylo pro veterány připraveno pohoštění.

Tento článek je dostupný v: Russian