Koncert z cyklu „Poselství umění“ v RSVK v Praze

Koncert z cyklu „Poselství umění“ v RSVK v Praze

Dne 23. října 2015 se v Křišťálovém sále RSVK v Praze uskutečnil v rámci federálního programu „Kultura Ruska“ další koncert z cyklu „Poselství umění“. Akce byla organizována v rámci realizace dohody mezi Ministerstvem kultury Ruska a Federální agenturou Rossotrudničestvo za podpory petrohradského Domu hudby a Zastupitelství Rossotrudničestva v ČR.

Na koncertě vystoupili mladí ruští hudebníci Vladimir Usťjancev a German Kotkin. Hostům je představil vedoucí Zastupitelství Rossotrudničestva v ČR Leonid Gamza.

Nehledě na mladý věk je Vladimir Usťjancev laureátem mnoha soutěží, mimo jiné v roce 2013 získal Grand Prix a stal se vítězem mezinárodní soutěže mladých interpretů „Zlatý saxofon Oděsy“ a v roce 2014 získal vítězství v Mezinárodní soutěži akademického saxofonu v Německu.

German Kotkin pobírá stipendium vlády Moskvy a prezidenta Ruské federace a rovněž Dobročinného fondu Mstislava Rostropoviče. Je laureátem mnoha mezinárodních soutěží, mimo jiné Moskevské mezinárodní soutěže – festivalu mladých klavíristů.

Oba mladí umělci úspěšně spolupracují s petrohradským Domem hudby.

V první části koncertu diváci uslyšeli árii „Tristia“ S. Plechanova, předehru ze Suity č.5 J.S. Bacha aj.Ve druhé části se hosté seznámili s tvorbou J. Haydena, R. Schumanna a M. Ravela.

Na večeru bylo přítomno okolo 70 ruských krajanů a českých občanů, především mladých lidí. Diváci srdečně vítali každé vystoupení mladých umělců a po koncertě s nimi se zájmem besedovali.

Tento článek je dostupný v: Russian