Festival „Hvězdný deštík v Praze“

Festival „Hvězdný deštík v Praze“

Dne 3. srpna 2013 se ve Velkém sále Ruského střediska vědy a kultury v Praze uskutečnil gala-koncert účastníků IV. mezinárodního festivalu-soutěže „Hvězdný deštík v Praze“.Organizátory festivalu byly veřejně prospěšná organizace MTV Berlín e.V. a produkční středisko Lieder Leis Musik Produktion, Berlín, Německo, za podpory Ruského střediska vědy a kultury v Praze.

Festival „Hvězdný deštík“ se tradičně koná v rámci oslav Dne Evropy v Berlíně. V roce 2010 akce překročily hranice Německa a již počtvrté se v Praze uskutečnil mládežnický svátek písní a tanců s názvem „Hvězdný deštík v Praze“. Na festival-soutěž přijelo více než 50 mladých interpretů ze šesti zemí – Bulharska, Německa, Itálie, Malty, Polska, Ruska a Česka.

Profesionální porota, která se skládala z odborníků z ČR a rovněž producenta a ředitele festivalu Viktora Leise, přísně, ale spravedlivě, hodnotila vystoupení uměleckých kolektivů. Mnozí účastníci  již byli na mezinárodních soutěžích, na kterých zvítězili.

Na koncertu byli přítomni ruští krajané, představitelé české veřejnosti a hosté z dalších zemí. Zúčastnilo se též mnoho mladých lidí. Program akce a mistrná interpretace umělců nenechaly lhostejnými nikoho, kdo navštívil festival „Hvězdný deštík v Praze“.

Tento článek je dostupný v: Russian