Akce u příležitosti Mezinárodního dne dětí v RSVK v Praze

Akce u příležitosti Mezinárodního dne dětí v RSVK v Praze

Dne 30. května 2015 se v Ruském středisku vědy a kultury v Praze za podpory Zastupitelství Rossotrudničestva v ČR konalo mnoho akcí, věnovaných Mezinárodnímu dni dětí.

Již druhým rokem v RSVK v Praze probíhá dětský festival „Pruhovaná žirafa“, který je organizován hudební školou „Gradus ad Parnassum“ při RSVK v Praze. Organizátoři ozdobili všechny místnosti barevnými nafukovacími balonky a dětskými kresbami. Účastníky oslavy – děti předškolního a školního věku, kteří přišli v doprovodu rodičů, srdečně vítal známý ruský klavírista Filipp Subbotin a jeho manželka Jana.

Ve Velkém sále RSVK se konal galakoncert „My – děti naší planety!“ Vystoupili na něm žáci hudební školy „Gradus ad Parnassum“, tanečních studií „Benefit Dance“ a „Dance and Yoga“ a rovněž uměleckého studia „Veselé prstíky“ uměleckého střediska „Most“ a jiných organizací ruských krajanů.

Zvláštní dojem na diváky udělalo vystoupení malé gymnastky Anželiky Osipovové, malá divadelní hra „Brémští hudebníci“ a rovněž čtení úryvku z pohádky A. Puškina „O caru Saltánovi“ v podání žáků uměleckého střediska „Most“. Překvapením pro všechny byly kreslené filmy, vytvořené dětmi – žáky uměleckého studia při uměleckém středisku, které byly promítnuty na velkém plátně. Koncert byl ukončen veselou písní o přátelství z kresleného filmu „Brémští hudebníci“, kterou si všichni účastníci a hosté galakoncertu s chutí společně zazpívali.

Poté na různých místech RSVK fungovaly dílny, kde se děti mohly naučit nové zajímavé techniky kreslení, zúčastnit se interaktivních her a dokonce se naučit základy hry na kytaru u umělců z Tveru.

Dětského festivalu v RSVK v Praze se zúčastnilo více než 250 dětí a jejich rodičů z řad ruských krajanů a českých občanů. Festival byl ukončen vypuštěním nafukovacích balónků.

Ve druhé polovině dne ve Velkém sále RSVK proběhl jubilejní koncert studia MIX, věnovaný 5. výročí jeho vzniku. Děti krajanů ve věku 2-16 let potěšily diváky svými tanečními a pěveckými čísly. Celkem bylo na programu koncertu asi 30 vystoupení a zúčastnilo se jej okolo 300 diváků.

Tento článek je dostupný v: Russian