Šachový turnaj „Zimní gambit“ v RSVK v Praze

Dne 30. listopadu 2013 se v Křišťálovém sále RSVK v Praze uskutečnil VII. mezinárodní amatérský šachový turnaj „Zimní gambit“. Akce byla organizována Koordinační radou ruských krajanů v ČR, Šachovou školou Anatolije Karpova, českými šachovými kluby „e2“, „Smíchov“ a „Sokrates“ za podpory Zastupitelství Rossotrudničestva v ČR a Velvyslanectví RF v ČR.

Vedoucí Zastupitelství Rossotrudničestva v ČR Leonid Gamza přivítal účastníky turnaje, podtrhnul účast významných šachistů z mnoha zemí a popřál hráčům hodně úspěchů.

Mezinárodní amatérský šachový turnaj „Zimní gambit“ měl 7 kol podle švýcarského systému, kdy každý hráč dostane 20 minut na kolo. Celý turnaj trval téměř šest hodin. Letos se turnaje zúčastnilo 30 hráčů z Ruska, Ukrajiny, Česka a Holandska. Nejmladšímu hráči Ruslanu Achedžakovi (Rusko) bylo 8 let, nezkušenějšímu šachistovi Alexandru Levikovovi (Rusko) 87 let.

Vítězem turnaje se stal Erik Štěrba (ČR), který získal hlavní cenu – pohár. Druhé místo získal Milan Petras (ČR), třetí – Rudolf Soukal (ČR). Mezi hráči  byl stálý účastník této soutěže, populární hlasatel českého televizního kanálu Nova Ray Koranteng, který získal 50 % bodů. Příjemně všechny překvapila jediná představitelka krásného pohlaví na turnaji Bella Ajrijan z Nižního Novgorodu, která ukončila hru s 4,5 body a rovněž nováček turnaje Andrej Tichonov.

Všichni účastníci obdrželi pamětní dárky a ocenění od RSVK v Praze a sponzorů a rovněž noviny „Pražskij express“, které jsou mediálním partnerem turnaje „Zimní gambit“.

Tento článek je dostupný v: Russian