Den česko-ruské školy Věda v RSVK v Praze

Den česko-ruské školy Věda v RSVK v Praze

Dne 16. prosince 2018 se v Ruském středisku vědy a kultury v Praze uskutečnil u příležitosti blížících se vánočních a novoročních svátků Den česko-ruské školy Věda, v rámci kterého se konaly „jolky“ a vánoční představení pro děti a rodiče. Akce byla připravena za podpory Zastupitelství Rossotrudničestva v ČR.

Novoroční představení školy se v Ruském středisku vědy a kultury v Praze staly již dobrou tradicí. Účastní se jich žáci a učitelé školy. Divadelní umění je ve škole jedním ze způsobů hlubšího studia ruského jazyka a ruské kultury.

V rámci programu Dne česko-ruské školy Věda byly organizovány „jolky“ pro malé a starší děti. Na scéně Velkého sálu se konala premiéra představení „Sněhová královna“.

Jolky pro děti předškolního věku se uskutečnily v Křišťálovém sále.  Děti spolu se Sněhurkou tančily okolo vánočního stromečku, zpívaly vánoční písně, vítaly Dědu Mráze, který spolu s nimi rozsvítil vánoční stromeček a věnoval všem dárky.

Představení na motivy pohádky H. Ch. Andersena „Sněhová královna“ bylo připraveno žáky a pedagogy česko-ruské školy Věda.

Hosty a účastníky přivítala vedoucí školy Věda A. Pinskaja, která všem popřála vánoční náladu.

Na scéně se odehrál kouzelný příběh hlavních hrdinů – Kaje a Gerdy. Všichni diváci ocenili dekorace a kostýmy a rovněž krásná pěvecká a taneční čísla mladých umělců.

V novoročním programu rovněž vystoupil mládežnický centr módy z Dortmundu, jehož členové předvedli sérii vlastnoručně vyrobených večerních šatů.

 

Tento článek je dostupný v: Russian