Без рубрики23.02.2026

V Praze uctili památku ruských a sovětských vojáků

V Praze uctili památku ruských a sovětských vojáků
V Praze uctili pa­mát­ku rus­kých a so­vět­ských vojáků

23. února 2026 u pří­le­ži­tos­ti Dne obrán­ce vlasti vel­vy­sla­nec Ruska v České re­pub­li­ce A. V. Zme­jev­skij spolu se za­měst­nan­ci Ob­chod­ní­ho za­stou­pen­ství Ruska v České re­pub­li­ce a Rus­ké­ho domu v Praze uctil pa­mát­ku vojáků Rudé armády a pad­lých rus­kých vojáků z období na­po­le­on­ských válek po­lo­že­ním věnců k jejich pa­mát­ní­kům na Ol­šan­ských hřbi­to­vech.
Před svát­kem, 20. února 2026, se na Vel­vy­sla­nec­tví Ruska v České re­pub­li­ce konala slav­nost­ní akce, v jejímž rámci byl hostům pro­mít­nut film „Srpen“ (re­ži­sé­ři: N. Vy­soc­kij, I. Le­be­děv).


Поделиться

© 2026 Ruský dům v Praze · Zásady zpracování údajů · Nastavení cookies