Den rodiny, lásky a věrnosti oslavili v RSVK v Praze

Den rodiny, lásky a věrnosti oslavili v RSVK v Praze

Dne 8. července 2016 se v Křišťálovém sále Ruského střediska vědy a kultury v Praze konal slavnostní večer, věnovaný Dni rodiny, lásky a věrnosti. Akce byla připravena Zastupitelstvím Rossotrudničestva v ČR.

Slavnost byla zahájena předáním medailí „Za lásku a věrnost“ párům ruských krajanů z Česka, které prožily v manželství 25 a více let a během společného života si uchovaly lásku a věrnost, pevnost manželského svazku, vychovaly děti důstojnými členy společnosti.

Vedoucí Zastupitelství Rossotrudničestva v ČR Leonid Gamza poblahopřál všem k svátku. Připomněl, že Den rodiny, lásky a věrnosti se stal celostátním ruským svátkem poměrně nedávno, v roce 2008, rychle si však získal velkou popularitu. I když je toto slavnostní datum historicky spjato s pravoslavným svátkem svatých Petra a Fevronie Muromských, slaví jej všechny tradiční ruské konfese. Letos byli mezi odměněnými skuteční držitelé rekordů. Alexandr a Jelena Kokunkovi prožili v manželství 56 let a rodiny Nikolaje a Tatiany Cirelnikovových a Nikolaje a Natalie Marčenkových 54 let.

V tomto roce pamětní medaile, diplomy a květiny byly předány osmi manželským párům krajanů.

Večer byl ukončen koncertem. Student Mezinárodní konzervatoře Praha Alexandr Kašin zazpíval árie z oper P.I. Čajkovského.

Tento článek je dostupný v: Russian