XI. mezinárodní šachový turnaj „Zimní gambit 2017“ v RSVK v Praze

Dne 25. listopadu 2017 se v Křišťálovém sále RSVK v Praze uskutečnil XI. mezinárodní amatérský šachový turnaj „Zimní gambit – 2017“. Turnaj byl organizován Koordinační radou ruských krajanů v ČR, Šachovou školou Anatolije Karpova při RSVK v Praze a českým šachovým klubem „Smíchov“ za podpory Zastupitelství Rossotrudničestva v ČR.

Turnaje se zúčastnil rekordní počet hráčů – 50 osob ve věku 6 – 90 let. Spolu s fanoušky bylo v sále přítomno více než 70 lidí. Nejvíce hráčů bylo z Česka (33) a z Ruska (15). Kromě nich se turnaje zúčastnili Slováci a Ázerbájdžánci. Soutěžilo 13 družstev, z nichž dvě byla ze Střední školy při Velvyslanectví RF v ČR.

V individuální hře zvítězil mistr sportu J. Gregor (ČR) z Tělovýchovné jednoty Neratovice, který získal 6,5 bodu z možných 7. Druhé místo obsadil žák Šachové školy Anatolije Karpova při RSVK v Praze A. Anaškin (RF), který měl jen o půl bodu méně. Na třetím místě byl Š. Koper (ČR) z klubu Český lev Holešovice, který vybojoval 5,5 bodu.

Mezi družstvy první místo získalo družstvo pražského Šachového klubu Mahrla ve složení J. Gregor, J. Janáček a Š. Koper. Druhé místo díky doplňkové hře obsadilo družstvo „A“ šachového klubu Prahy 4 ve složení F. Kopecký, J. Hájek a M. Bartoň. Třetí místo získalo družstvo „Kika“ ve složení M. Hašpl, J. Zábranský a J. Veselský.

Vítězům byly předány na památku medaile a poháry od RSVK v Praze.

Letos byla podruhé předána cena G. Nazarbekova – mistra sportu v šachách, jejímž cílem je vyvolat zájem o šachy u mladých lidí do 18 let. Tuto cenu získalo družstvo „Aurora“, které je tvořeno žáky Šachové školy Anatolije Karpova při RSVK v Praze, ve složení A. Anaškin (RF), P. Štrunc a M. Gorelov. V individuální hře zvítězil jako vloni A. Anaškin.

Cenu „Nejvěrnější hráč turnaje“ získal známý moderátor TV Nova R. Koranteng, který se turnaje zúčastnil podesáté.

Tento článek je dostupný v: Russian