Kdo z nás nesnil o tom, ocitnout se na vrcholu světa? Ale jen ti nejodvážnější a nejsilnější duchem riskují, aby zapsali své jméno do historie dobyvatelů Everestu. Začala se psát ve 20. letech minulého století. Od prvního úspěšného výstupu dosáhlo vrcholu přes dva tisíce lidí, mezi nimiž je asi sto Rusů. Na svazích Everestu dodnes leží těla zahynulých horolezců. Je jich více než 250. Podle statistik připadá na 13 vystoupivších na Everest jeden zahynulý. Boj s výškou, zimou, větrem a se sebou samým. Neustálá hrozba smrti z hypoxie, omrzlin, pádu do propasti a lavin pronásleduje toho, kdo jde na vrchol hory, která je právem symbolem dosažení nemožného. Filmový štáb se připojil k expedici ruských horolezců na Everest, aby uskutečnil výstup na nejvyšší horu Země.
Představujeme vám film Ruské geografické společnosti «Gen výšky, aneb Jak se dostat na Everest? https://kino.rgo.ru/films/237