V Ruském domě v Praze v rámci oslav 80. výročí Dne vítězství ve Velké vlastenecké válce proběhla projekce dokumentárního filmu «Od Orla k Praze. Divize černých nožů». S uvítacím slovem k divákům promluvil režisér filmu Pavel Pečenkin.
Film vypráví o Uralském dobrovolnickém tankovém sboru, který historikové označují za unikátní. Je to jediná jednotka vytvořená z dobrovolných darů. V roce 1942 na Orlovsko-kurském oblouku divize poprvé vstoupila do boje. Později se zúčastnila osvobození Prahy, stejně jako polských a německých měst.



