Setkání kazašských studentů v RSVK v Praze

Setkání kazašských studentů v RSVK v Praze

Dne 10. října 2015 se v Křišťálovém sále Ruského střediska vědy a kultury v Praze konalo setkání studentů českých vysokých škol a studentů přípravných kurzů, kteří přijeli z Kazašské republiky studovat do Prahy. Akce byla připravena sdružením kazašské mládeže „Tarlan“ za podpory Velvyslanectví Kazašské republiky a Zastupitelství Rossotrudničestva v ČR.

Hlavním tématem setkání byla profesionální orientace mladých lidí, kteří se chystají studovat na českých vysokých školách. Představitelé Tarlanu, kteří zde již studují, pro ně připravili širokou prezentaci, která by jim mohla pomoci při výběru vhodné vysoké školy a zajímavé odbornosti. Během setkání kazašští studenti získali informace o 8 nejpopulárnějších pražských univerzitách, jak se dostat na tyto školy i o možnostech dalšího studia.

Mimo to byly rovněž projednány otázky spojené se získáním víz, pojištění, ubytování na kolejích, způsobech trávení volného času aj. Členové sdružení „Tarlan“ podrobně vyprávěli o svých zkušenostech ze studia i života v Praze, o činnosti „Tarlanu“ a jeho akcích, naplánovaných na tento školní rok. Hosté v sále aktivně diskutovali, zadávali otázky a radili se s těmi, kdo již několik let žijí a studují v ČR.

Taková setkání kazašské mládeže probíhají v RSVK regulérně a mají důležitý význam pro ty, kdo se chystají pokračovat ve studiu v Česku.

Projednávaná témata byla velmi aktuální, a proto se v Křišťálovém sále RSVK sešlo více než 80 lidí.

Tento článek je dostupný v: Russian