Pravidla vystavení FAN ID

Pravidla vystavení FAN ID

Jak se dostat na nejdůležitější fotbalovou událost na světě

Pro účast na zápasech Mistrovství světa ve fotbalu FIFA 2018 v Rusku budete potřebovat kartu diváka – pas fanouška či jak se ještě nazývá FAN ID. Tato pro všechny diváky povinná karta je částí systému identifikace fotbalových fanoušků. FAN ID zabezpečuje rychlý a pohodlný vstup na stadion.

Bezvízový vstup do Ruska

FAN ID umožní cizím občanům, nacházejícím se v Rusku jako diváci zápasů Mistrovství světa, mnohonásobný vstup do země bez vystavení víz.

Způsob bezvízového vstupu byl schválen v létě 2016. Fanoušci mohou vstoupit do země na kartu diváka, vystavenou na jméno, známou též jako FAN ID. Kromě FAN ID bude třeba předložit dokument, který potvrzuje totožnost a je uznáván v Rusku, a rovněž vstupenky na zápas či dokument, který opravňuje k jejich získání.

Pohodlí a bezplatná doprava

FAN ID stačí vystavit jednou a navštěvovat s ní všechny zápasy mistrovství, na které má divák vstupenku. Kromě toho FAN ID umožňuje bezplatnou dopravu mezi městy – organizátory turnaje a ve městě v den zápasu.

Jak získat FAN ID?

1. krok: koupit vstupenku na zápas Mistrovství světa ve fotbalu (MS) 2018.

Všechny vstupenky na zápasy MS je možné získat pouze na webu FIFA. Vstupenka či dokument, který opravňuje k jejímu získání, jsou povinnou podmínkou pro vystavení FAN ID.

2. krok: registrace

Podejte žádost o získání FAN ID na speciálním webu on-line (https://www.fan-id.ru/) či osobně v centrech výdeje FAN ID. Připravte si své osobní údaje a fotografii předem a registrace potrvá jen několik minut.

3. krok: obdržení FAN ID

Vyzvednout si hotovou FAN ID je možné v centrech výdeje FAN ID. Nezapomeňte předem zkontrolovat, v jaké fázi se Vaše žádost nachází. Cizinci a lidé bez občanství mohou FAN ID dostat poštou, osobně v jednom z vízových center-partnerů projektu a zastupitelstvích Rossotrudničestva.

4. krok: využití bezplatné dopravy

Mezi městy – organizátory mistrovství se přepravujte doplňkovými vlaky a ve městech v den zápasu MHD bezplatně po vykázání se FAN ID či vstupenkou.

5. krok: příchod na zápas

Na zápas si s sebou vezměte vstupenku a FAN ID a užívejte si hru! Radíme Vám, abyste se před návštěvou zápasu seznámili s pravidly chování během zápasu a se seznamem věcí, které jsou zakázány, aby Vám nic nezkazilo příjemný dojem.

http://welcome2018.com/your-pass-to-the-world-of-football