Премьера нового российского фильма «Викинг» прошла в РЦНК в Праге

Премьера нового российского фильма «Викинг» прошла в РЦНК в Праге

Dne 21. března 2017 se ve Velkém sále Ruského střediska vědy a kultury v Praze konala česká premiéra nového ruského filmu „Viking“. Akce byla připravena Zastupitelstvím Rossotrudničestva v ČR ve spolupráci s českou firmou «Bohemia Motion Pictures».

Před promítáním vystoupil vedoucí české distributorské firmy «Bohemia Motion Pictures» Branislav Volák, který podtrhnul růst zájmu o nové ruské filmy v Česku i na Slovensku za poslední léta a vyzdvihl vysokou úroveň ruské kinematografie. Informoval o tom, že v dubnu se v českých a slovenských kinech budou promítat ruské filmy „Viking“ (2016) a „Obránci“ (2016).

Viking“ je historický hraný film ruského režiséra Andreje Kravčuka, který pojednává o nastoupení v X. století vlády knížete Vladimira Svjatoslaviče. Základ filmu tvoří události, popsané v „Pověsti dávných let“. Heslem filmu se stala věta: „Musíš to vidět, abys uvěřil“. Ruská premiéra filmu se uskutečnila 29. prosince 2016, světová 6. ledna 2017. Do distribuce šly dvě varianty filmu: 18+ (133 min.) a 12+ (128 min.).

Premiéru filmu „Viking“ ve Velkém sále RSVK zhlédlo asi 300 diváků. Mezi nimi bylo mnoho ruských krajanů, Čechů a rovněž učitelů ruského jazyka na českých školách.

Premiéra filmu „Obránci“ se uskuteční 13. dubna v 19:00 hod. ve Velkém sále RSVK v Praze.

Эта запись также доступна на: Чешский