Akce

Plán akcí

Ruského střediska vědy a kultury v Praze 

na červenec 2020

Čas/Místo Akce
3. července

pátek

19:00

Velký sál

Představení „Ajťák“

Mládežnické divadlo „Luna a Drož“ nabízí příběh, který pojednává o odvážných časech a odvážných opatřeních.  Tři kamarádky se vydaly na dobročinnou aukci a plánují najít ideálního manžela pro jednu z nich. A když je konečně ideální kandidát nalezen – kdo ho získá?

 

Vstup na vstupenky!

7. července

úterý

18:00

Křišťálový sál

Koncert operního zpěvu

Koncert je věnován Jeleně Obrazcovové. Zazní díla skladatelů světové vokální klasiky z jejího repertoáru. Na koncertě vystoupí žáci J. Obrazcovové K. Kachlíková a T. Menaždinovová, studenti a absolventi Mezinárodní konzervatoře Praha A. Astrachancevová, A. Semivolosová, V. Vas, A. Gračevová, S. Pečenigovskaja a J. Někrasovová.

Vstup volný!

8. července

středa

17:00

Velký sál

Ke Dni rodiny, lásky a věrnosti

promítání kresleného filmu

„Skaz o Petre i Fevronii“ (Vyprávění o Petrovi a Fevronii)

XIII. století. Zločinec se zmocnil vlády v Muromském knížectví. Odvážný voják Petr začíná boj se zločincem a vítězí. Jedovatá krev čaroděje však otráví zachránce knížectví.  Léčitelka Fevronije je ochotna využít svoje umění a Petra zachránit.  Mezi mladými lidmi vzplane skutečný cit, který si musí uchovat nehledě na mnoho překážek.

Režie – J. Rjazanov, J. Kulakov

*Film je poskytnut Fondem podpory rozvoje společnosti „Naše děti“ za podpory filmového studia „Vvěrch“.

Vstup volný!

9. července

čtvrtek

17:00

Literární salon

Večer literárně-hudebního časopisu

„Vstreči“ – „Dorogie moji, chorošije!“ („Setkání“ –„Drazí moji, milí!“)

Zveme všechny přátele na závěrečné zasedání literárně-hudebního časopisu „Vstreči“ sezóny 2019-2020.

Na večeru budou představeny naše populární rubriky. „Literární pokoj očekává“ milovníky poezie a „Divadelní první balkon (bel étage)“ – milovníky divadla.  Závěrečnou Hudební stránku „Dorogie moji, chorošije!“ představí pěvkyně T. Fominová.

Vstup volný!

10. července

pátek

17:00

Velký sál

Filmové představení dětského divadla „Duha“

„Baťůžek zdraví“

Sáša a Máša objevili doma baťoh s obyčejnými věcmi a ocitli se v zemi Zdraví, kde předměty ožívají a vyprávějí dětem o užitečnosti využití zdravého způsobu života, nutnosti osobní hygieny a hodin cvičení.

Vstup volný!

11. července

sobota

12:00

Křišťálový sál

Koncert u příležitosti konce školního roku žáků S. Samojlovové –

třída hry na housle

 

Na koncertě zazní houslové skladby ruských a zahraničních skladatelů v podání žáků S. Samojlovové.

Vstup volný!

15. července

středa

17:00

Velký sál

Promítání filmu „Kavkazskaja plenica, ili Novyje priključenija Šurika“ (Kavkazská zajatkyně čili Nová dobrodružství Šurika)

Novinář Šurik přijíždí na Kavkaz, aby natočil reportáž o místních památkách a tradicích. Dostane se do města Gorsk, kterému vládne starosta Georgij Saachov.  Ten se rozhodne oženit s mladou krasavicí, sportovkyní Ninou, která se velmi líbí Šurikovi.  Saachov a jeho pomocníci využívají novináře a unesou Ninu. Poté, co Šurik pochopí, že ho oklamali, vrhá se zachránit milovanou dívku  . . .

Vstup volný!

17. července

pátek

19:00

Velký sál

                       Choreografické představení souboru „Ruský tanec „Samaja“

Choreografický „post folklorní“ příběh, jenž vypráví o obrazu gruzínské ženy. „Samaja“ je gruzínský folklorní ženský tanec, který zobrazuje carevnu Tamaru. Jediné zobrazení tohoto tance je na fresce, která se nachází na jižní stěně Michetské katedrály Sveticchoveli. V dnešní době tanec získal určitou formu podání: Samaju tančí jen tři dívky a vytvářejí obraz legendární carevny.

Vstup volný!

22. července

středa

17:00

Velký sál

Promítání filmu „Briliantová ruka“

V jednom městě na jihu působí banda, která se zabývá prodejem a skupováním valut. Vede ji Šéf a jeho pomocník Graf (občanským jménem – Gena Kozodojev).  Skromný sovětský úředník a příkladný rodič Semjon Semjonovič  Gorbunkov se vydává na zahraniční plavbu na parníku, na kterém se rovněž  plaví Graf, jenž má vyzvednout brilianty v jednom z východních měst a provézt je v sádře na ruce.  Místo zloděje ale upadne na dohodnutém místě nic netušící Semjon Semjonovič a drahocennou sádru dají jemu.  A tehdy se začnou dít věci . . . .

Vstup volný!

 

 

 

Tento článek je dostupný v: Russian