Akce

Program akcí Ruského střediska vědy a kultury v Praze na červenec 2018

 

Čas Místo Akce
1. 3. července úterý

18:00

Velký sál      Koncert folklorních souborů z Číny, Ruska a Česka

Na programu jsou vystoupení dětského pěveckého studia CANTABILE pod vedením čestného pracovníka školství Ruska a skladatele Andreje Demčenka z Petrohradu, českého dudáckého souboru «PRACHARANDA» a známého českého hudebníka Miroslava Stančíka.

Známý čínský soubor „Xi’an Yong Ning Jin TangTroupe“ (provincie Si-an) předvede na scéně historický „Ceremoniál vítání ve městě Si-an“. Tato inscenace byla vysoce oceněna Národním úřadem pro turismus a kulturu ČLR a je v Číně velmi populární.

Vstup volný!

 

2. 4. července

středa

16:30

Literární salon Setkání s vědcem, geologem Václavem Procházkou

V rámci Mezinárodní mládežnické výzkumné expedice T. Heyerdala Václav Procházka – autor asi 40 knih, jenž se zabýval výzkumem Čebarkulského a Tungusského meteoritů a zajímá se i o příčiny globálního ochlazení na Zemi před 13 000 lety, povypráví o různých geologických procesech a jevech. Kromě toho představí jednu z perspektivních metod předpovědi zemětřesení, jež je realizována ve spolupráci s kolegy z Arménie.

Vstup volný!

 

 

3. 5. července

čtvrtek

10:00

Křišťálový sál Den otevřených dveří v Zastupitelství Rossotrudničestva v ČR

RSVK v Praze navštíví studenti Ruské akademie národního hospodářství a státní služby při prezidentovi RF.

Vstup volný!

 

4. 7. července

sobota

15:00

Křišťálový sál Den rodiny, lásky a věrnosti

Slavnostní koncert a předání ocenění

Na slavnosti budou předány medaile „Za lásku a věrnost“ párům, které prožily v manželství 25 a více let a během společného života si uchovaly lásku a věrnost, pevnost manželského svazku, vychovaly děti důstojnými členy společnosti. Poté se uskuteční slavnostní koncert „Jen jednou bývá v životě setkání“. Na programu jsou populární operní árie a romance v podání operního pěvce K. Popova (Jekatěrinburg), sólistky Státní opery Praha T. Menaždinové a studentky Mezinárodní konzervatoře Praha A. Semivolos.

 

Vstup volný!

5. 11. července

středa

16:30

Literární salon Setkání s cestovatelem Pavlem Oskinem

Fotograf, laureát mezinárodních soutěží, cestovatel Pavel Oskin v rámci mezinárodní mládežnické výzkumné expedice T. Heyerdala povypráví o svých cestách po Islandu.

Vstup volný!

 

6. 26. července

čtvrtek

19:00

Křišťálový sál Seminář „Poznejte Rusko s námi“

Seminář je organizován turistickou agenturou „Jedeme do Ruska“ ve spolupráci s Ruským vízovým centrem. Na setkání budou organizátoři informovat o velkých ruských městech a životě v nich. Cestovatelé budou vyprávět o výstupu na Elbrus a dovolené na Krymu. Část setkání bude věnována vízům a turistickým akcím, které jsou naplánovány na tento rok.

 

Vstup na vstupenky!

Podrobné informace o akci na webu:

https://www.jedemedoruska.cz/prednasky/

7. 28. července

sobota

15:00

Křišťálový sál II. rusko-český festival „Slovanská vzájemnost“

Na programu festivalu jsou vystoupení folklorních souborů, výstava dětských uměleckých děl na téma Přátelství, beseda a tradiční pohoštění.

 

Vstup volný!

 

 

 

 

Tento článek je dostupný v: Russian