Projekt Interaktivní výstava v Praze

Ruské středisko vědy a kultury v Praze a Anti-muzeum počítačů a her z Jekatěrinburgu představují během evropské noci muzeí interaktivní online projekt o historii výpočetní techniky na světě.

Řešení tématu zachování kulturního a historického dědictví v oblasti elektronických technologií, seznámení a vzdělávání mladých lidí v klíčových fázích vývoje počítačů, formování představy o vývoji techniky a společenských vztahů přímo koreluje s posláním organizace a podle našeho názoru umožňuje rozšířit obzory vnímání mladých lidí a probudit zájem o vědu a technologie a stimulovat rozvoj systematického myšlení.

Z důvodu uzavřených hranic není v současné době možné realizovat projekt osobně, ale formát online interaktivní výstavy našeho muzea byl již v Rusku testován 20. května a měl dobré výsledky. Co je tedy „Skutečné číslo“.

Výstava se bude konat od 2. do 15. listopadu a bude k dispozici v následujících jazycích: čeština, ruština, němčina, angličtina. Hlavními exponáty budou počítače z Anti-muzea v Jekatěrinburgu. Formát výstavy zahrnuje přístup do virtuálního muzea prostřednictvím webového interface, tj. z jakéhokoli moderního zařízení s přístupem na internet.

Po připojení může návštěvník sledovat expozici a exponáty (digitalizované a představující prvky jakési „počítačové hry“), komunikovat s naším průvodcem, navštívit virtuální kino, kde se konají přednášky, a co je nejdůležitější, možnost seznámit se s počítači v práci.

Taková exkurze vám umožní ukázat všechny exponáty bez jejich přepravy a montáže a bude dokonce ještě více informativní. Můžete zkusit hrát hru Mario z osobního počítače.

Vysílání z virtuální výstavy lze provádět na jakékoli weby na internetu a na sociálních sítích. Pokrytí publika se tak mnohonásobně zvyšuje. Zároveň zůstává možnost komunikace navzájem mezi návštěvníky.

Tento článek je dostupný v: Russian