Výstava „Malířství v grafice“ moskevského uměleckého sdružení „Irida“ v RSVK v Praze

Výstava „Malířství v grafice“ moskevského uměleckého sdružení „Irida“ v RSVK v Praze

6. července, čtvrtek, 18:00, Křišťálový sál

Členky moskevského uměleckého sdružení malířek „Irida“ Jelena Šumakovová, Jelena Petrajevová, Olga Bravermanová a Marie Malomudová představí svá díla v Křišťálovém sále RSVK v Praze. Malířky se účastní výstav v Moskvě, nedávno se rovněž zapojily do velkého projektu „Velikije goroda Rossii“.
Regionální společenská organizace, umělecké sdružení malířek „Irida“ je sdružením profesionálních malířek všech druhů výtvarného umění, jež se účastní výstav a uměleckých soutěží v Rusku i v zahraničí. Cílem organizace je stimulace k tvorbě a reklama uměleckých úspěchů ruských malířek, hledání kulturních kontaktů s kolegy z celého světa, s jinými společenskými a ženskými organizacemi, vzájemná podpora malířek a pomoc při řešení různých sociálních problémů.

Vstup volný!

Jelena Šumakovová se narodila v Moskvě. Vystudovala Dálkovou národní univerzitu umění, Fakultu malířství a grafiky, oblíbený žánr – zátiší. Pracuje především s olejovými barvami na plátně. Její obrazy se nacházejí v soukromých sbírkách v Rusku, Srbsku, Francii, Itálii, ale i v muzeích v Jižní Koreji, Chorvatsku, Mongolsku aj.

Marie Malomudová se narodila v roce 1966. Vystudovala Akademii Stroganova. Její obrazy jsou charakteristické rozvojem realistických tradic. Marie se zúčastnila mnoha výstav a soutěží. Získala cenu na Jarním salonu Irida 1996. Měla výstavy svých děl v Paříži i a v Moskvě. Její obrazy se nacházejí v soukromých sbírkách v Rusku i v zahraničí. Je členkou sdružení španělských malířů ASPAS.

Olga Bravermanová se narodila v roce 1962 v Soči. V roce1985 ukončila Moskevské umělecko-průmyslové učiliště Kalinina. V roce 1990 – Moskevské vyšší umělecko-průmyslové učiliště. Aktivně tvoří a vystavuje, především monumentální, užité a grafické umění. Její obrazy se nacházejí v soukromých sbírkách Ruska, USA, Kanady, Polska, Švédska, Itálie, Izraele a v různých muzeích.

Jelena Petrajevová se narodila v roce 1969 Moskvě. Vystudovala Dálkovou národní univerzitu umění. Členkou „Iridy“ je od roku 2015. Je členkou Svazu malířů Ruska. Zúčastnila se výstav v Moskvě i v okolí. Její oblíbený žánr je zátiší. Její obrazy se nacházejí v soukromých sbírkách v Moskvě a okolí.