Zveme vás k účasti na IX. mezinárodním mládežnickém festivalu-soutěži poezie a poetických překladů „Břehy přátelství“

Zveme vás k účasti na IX. mezinárodním mládežnickém festivalu-soutěži poezie a poetických překladů „Břehy přátelství“

Od 1.11.2023 do 29.02.2024 jsou s podporou Autonomní neziskové organizace „Agentura pro rozvoj občanských iniciativ Rostovské oblasti“ přijímány přihlášky k účasti na IX. mezinárodním mládežnickém festivalu-soutěži poezie a poetických překladů „Břehy přátelství“.

Na základě výsledků budou mít laureáti a držitelé diplomů soutěže možnost zúčastnit se kurzu přednášek a seminářů doplňkového vzdělávacího programu „Specifika překladu poetických textů“ a získat certifikáty Luganské státní univerzity V. I. Dalja a Taganrogského institutu A. P. Čechova (pobočka RINCH).

K účasti na festivalové soutěži jsou zváni autoři ve věku od 18 do 35 let, ale i zkušení autoři v kategorii „Mentor“ od 36 let bez ohledu na národnost, bydliště, občanství, kteří píší v jazycích národů Ruska a světa. V rámci soutěže si každý bude moci zlepšit tvůrčí úroveň a vyzkoušet své síly ve vzájemných poetických překladech do ruštiny a dalších jazyků ze všech jazyků národů a národností Ruské federace a dalších zemí. Přihlášky k účasti na festivalové soutěži „Břehy přátelství“ jsou přijímány v elektronické podobě v souladu s „Pravidly konání“: mailto: https://berega-druzhby.rf/festivali/ix-festival-2024-g ..

Přihlášky k účasti v hlavních a doplňkových nominacích festivalové soutěže se přijímají na e-mailu: berega.druzhby@mail.ru

Závěrečná fáze a soutěžní slyšení „Břehů přátelství“ se uskuteční v srpnu 2024 v rámci Mezinárodního festivalu. Přednášky a semináře k doplňkovému vzdělávacímu programu „Specifika překladů poetických textů“ se budou konat ve dnech 5. – 7. srpna 2024.