Závěrečné kolo olympiády z ruského jazyka pro české žáky a studenty proběhlo v RSVK v Praze

Závěrečné kolo olympiády z ruského jazyka pro české žáky a studenty proběhlo v RSVK v Praze

Dne 6. března 2020 se v Ruském středisku vědy a kultury v Praze uskutečnilo závěrečné kolo Olympiády Petrohradské státní univerzity z ruského jazyka jako cizího pro české žáky a studenty. Akci pořádalo Centrum jazykového testování Petrohradské státní univerzity za podpory Zastupitelství Rossotrudničestva v ČR.

Hlavním úkolem olympiády je zvýšení zájmy zahraničních žáků a studentů o ruský jazyk a ruskou literaturu a rovněž vytvoření podmínek pro podporu a rozvoj ruského jazyka v zahraničí.

Ve dnech 21. října – 26. listopadu 2019 dálkově proběhlo výběrové kolo, kterého se zúčastnilo více než 3500 osob z celého světa. Češi jsou již druhým rokem jedni z nejaktivnějších účastníků. Více než 50 českých žáků a studentů z různých českých měst se dostalo do finále a 6. března přijelo do Prahy bojovat o vítězství na olympiádě.

Vedoucí Kurzů ruského jazyka při RSVK v Praze L. Nyklová přivítala účastníky olympiády v Ruském středisku vědy a kultury v Praze a popřála jim hodně úspěchů v soutěži a dalším studiu ruského jazyka.

Představitelka Centra jazykového testování Petrohradské státní univerzity. I. Iljičevová předala finalistům osvědčení účastníka olympiády a zdůraznila, že poté, co se dostali do závěrečného kola, patří do skupiny nejlepších.

Finalisté soutěžili ve znalosti ruského jazyka ve dvou kategoriích: žáci (věk 14-18 let) a studenti (19-27 let) a plnili úkoly ve čtení, psaní, poslechu a mluvení.

Vítězové budou vyhlášeni koncem března, kdy jednotlivá kola proběhnou ve všech zemích. Předání diplomů a cen vítězům českého finále proběhne koncem května v Ruském středisku vědy a kultury v Praze.

Tento článek je dostupný v: Russian