Setkání s učiteli ruského jazyka ze škol Středočeského kraje

Setkání s učiteli ruského jazyka ze škol Středočeského kraje

Dne 2. března 2020 se v sídle vedení Středočeského kraje v Praze konalo setkání učitelů ruského jazyka ze škol Středočeského kraje se zástupci Ruského střediska vědy a kultury (RSVK) v Praze. Akce byla organizována oddělením školství vedení Středočeského kraje a Česko-ruským centrem za účasti představitelů Zastupitelství Rossotrudničestva v ČR.

Setkání zahájil rada pro školství Středočeského kraje profesor Z. Sajdl, který zdůraznil nutnost studia ruského jazyka jako cizího (RJC) a růst jeho významu v mezinárodní komunikaci.

Hosty rovněž přivítal zmocněný vedoucí Zastupitelství Rossotrudničestva v ČR A. Končakov. Sdělil, že RSVK v Praze organizuje mnoho akcí, zaměřených na podporu a propagaci ruského jazyka v ČR a vzdělávacích programů v ruském jazyce.

Vedoucí Kurzů RJ při RSVK v Praze L. Nyklová informovala učitele o akcích, zaměřených na RJ, které se konají v RSVK: exkurzích, tematických hodinách a soutěžích pro žáky a studenty, studující RJ, metodických seminářích a kurzech zvyšování kvalifikace pro české učitele RJ.

Zaměstnankyně oddělení vzdělání a vědy RSVK v Praze L. Lukjanovová informovala o stážích a programech doplňkového vzdělání pro učitele RJ, o programech výuky v RF, způsobu a termínech podání dokumentů v ČR a požadavcích k dokumentům kandidáta.

Setkání bylo ukončeno vystoupením zástupce Česko-ruského centra M. Černohorského, který informoval o XIV. mezinárodní letní škole s výukou ruského a českého jazyka a jiných projektech centra, spojených s RJ.

Tento článek je dostupný v: Russian