Účast RSVK v Praze na mezinárodním vzdělávacím veletrhu „Gaudeamus“

Účast RSVK v Praze na mezinárodním vzdělávacím veletrhu „Gaudeamus“

Ve dnech 21. – 23. 1. 2020 se ve výstavním komplexu PVA Letňany v Praze uskutečnil XIII. ročník vzdělávacího veletrhu „Gaudeamus“. Letos se veletrhu zúčastnilo 290 vzdělávacích organizací a institucí ze 70 zemí, navštívilo jej více než 12 000 žáků a studentů. V prvních dnech výstavy se uskutečnila soutěž o nejlepší panel, kterou vyhrála expozice VŠCHT.

Rusko bylo rovněž účastníkem výstavy a bylo představeno panelem Ruského střediska vědy a kultury v Praze. Zde se mohli návštěvníci seznámit se vzdělávacími programy ruských vysokých škol a univerzit a rovněž s možnostmi studia v Rusku ve školním roce 2020/2021 na účet státu. Výstavy se zúčastnily: Tulská státní pedagogická univerzita L. Tolstého a Nižegorodská státní lingvistická univerzita N. Dobroljubova. Dálkově se výstavy zúčastnily: Baltská federální univerzita I. Kanta, Moskevská státní lingvistická univerzita, Sibiřská federální univerzita a Petrohradská státní elektrotechnická univerzita „LETI“ V. Uljanova.

Během tří dnů výstavy panel Ruského střediska vědy a kultury v Praze navštívilo asi 1000 osob. Zajímali se o studium ruského jazyka a o studium a stáže na ruských vysokých školách. Zájemci rovněž mohli konzultovat možnosti složení zkoušky a získání mezinárodního osvědčení, potvrzujícího znalost ruského jazyka.

Tento článek je dostupný v: Russian