Vánoční čtení „Při hledání Kaje“ proběhlo v RSVK v Praze

Vánoční čtení „Při hledání Kaje“ proběhlo v RSVK v Praze

Dne 11. prosince 2019 se v Křišťálovém sále Ruského střediska vědy a kultury v Praze konalo vánoční čtení „Při hledání Kaje“ v podání ruské filmové a divadelní herečky Mariny Lisovec. Akce byla organizována za podpory Zastupitelství Rossotrudničestva v ČR.

Akci zahájil zplnomocněný vedoucí Zastupitelství Rossotrudničestva v ČR A. Končakov, který představil divákům ruskou herečku Marinu Lisovec a popřál malým divákům a jejich rodičům příjemný večer.

Základem námětu pohádky „Při hledání Kaje“ je oblíbená pohádka „Sněhová královna“, stará skandinávská pohádka, která byla převyprávěna H.Ch. Andersenem. Poprvé získala podobu ve verších. Podle Mariny Lisovec se jedná o nový scénický žánr, ve kterém se proplétají staré divadelní tradice deklamace, principy ozvučení kreslených filmů a, samozřejmě, naše dětské vzpomínky o přečtených pohádkách.

Hosté okouzleně poslouchali mistrovské převtělení herečky: soucítili odvážné Gerdě, obdivovali statečnou Malou zbojnici a vnímali strašná slova samotné Sněhové královny.

Po čtení diváci děkovali Marině a Ruskému středisku vědy a kultury v Praze za unikátní představení, které se líbilo jak dětem, tak i jejich rodičům.

Marina Lisovec má jeden z nejuznávanějších ženských hlasů v Rusku. Dabovala oblíbené hrdiny kreslených filmů od Sněhurky W. Disneye do hollywoodských hereček S. Hayek a S. Bullock a postav počítačových her. Jejím hlasem mluví Maaba z kresleného filmu „Sindibád“ a mnozí jiní.

Tento článek je dostupný v: Russian