Ruští žáci a studenti položili květiny k památníkům osvoboditelů Prahy

Ruští žáci a studenti položili květiny k památníkům osvoboditelů Prahy

Dne 21. listopadu 2019 v rámci vojensko-historické cesty Fondu pro uchování historických památek a podporu vlasteneckých iniciativ „Mir radi žizni“ „Cesty paměti – Cesty míru“, věnované 74. výročí Norimberského procesu, byly položeny květiny k Památníku sovětským vojákům na Olšanském hřbitově a k Památníku osvoboditeli Prahy maršálu Sovětského svazu I. S. Koněvovi. Akce byla provedena za podpory Zastupitelství Rossotrudničestva v ČR.

Fond pro uchování historických památek a podporu vlasteneckých iniciativ „Mir radi žizni“ se zaměřuje na organizaci akcí vojensko-historického turismu v zahraničí.

Tentokrát se projektu zúčastnili žáci vyšších ročníků škol z Moskevské oblasti a studenti Moskevské státní pedagogické univerzity. Navštívili Polsko, Německo a Česko, včetně bývalých koncentračních táborů Buchenwald, Majdanek, Hammelburg, Flossenburg a rovněž vojenská pohřebiště a jiné pietní objekty v těchto zemích. V Praze mladí lidé položili květiny k Památníku sovětským vojákům na Olšanském hřbitově a k Památníku osvoboditeli Prahy maršálu Sovětského svazu I. S. Koněvovi. Uctili je minutou ticha.

Prezident fondu A. Novikov zdůraznil, že „tato cesta zástupců mladé generace napomáhá šíření historických poznatků a formování povědomí ruské mládeže o historii“. Poděkoval rovněž Zastupitelství Rossotrudničestva v ČR za účast na akci.

 

Tento článek je dostupný v: Russian