Mezinárodní kulturně-sportovní festival „Vachta pamiati 2019“ se uskutečnil v Praze

Mezinárodní kulturně-sportovní festival „Vachta pamiati 2019“  se uskutečnil v Praze

Dne 2. listopadu 2019 se ve sportovním komplexu Velvyslanectví RF v ČR konalo závěrečné kolo Mezinárodního kulturně-sportovního festivalu „Vachta pamiati 2019“. “. Bylo věnováno památce na ruského krajana Nikolaje Martynova, který padl 3. května 2007 při plnění vojenské povinnosti jako člen českého kontingentu v Afghánistánu. Nikolaj Martynov obětoval svůj život, aby zachránil osm svých spolubojovníků během pádu laviny v horách.

Akce byla organizována sportovním klubem „Sambo Praha“ a Sdružením krajanů – veteránů války „Afganvet“ za podpory Velvyslanectví RF v ČR a Zastupitelství Rossotrudničestva v ČR.

V rámci kulturně-sportovního festivalu se konaly dětské a mládežnické zápasy v sambu a sumo. Zúčastnili se jich mladí sportovci z Česka.

Předseda Sdružení krajanů – veteránů války „Afganvet“ O. Gončarov seznámil účastníky s hrdinským činem Nikolaje Martynova a připomněl, že letos si v Rusku i v zahraničí připomínáme 30 let odchodu sovětských vojsk z Afghánistánu.

První tajemník Velvyslanectví RF v ČR S. Čerkalin poděkoval organizátorům za organizaci Mezinárodního kulturně-sportovního festivalu „Vachta pamiati 2019“ v ČR.

Vítězům festivalu byly předány poháry a medaile. Všichni účastníci obdrželi ceny a dárky na památku.

 

Tento článek je dostupný v: Russian