Zasedání Mezinárodního klubu dětské diplomacie se konalo v RSVK v Praze

Zasedání Mezinárodního klubu dětské diplomacie se konalo v RSVK v Praze

 Dne 1. listopadu 2019 se v Ruském středisku vědy a kultury v Praze konalo další zasedání Mezinárodního klubu dětské diplomacie, během kterého byly projednány plány činnosti klubu na rok 2020 a rovněž pokračování spolupráce s Všeruským dětským centrem (VDC) „Orljonok“.

Vedoucí mezinárodního kulturního institutu „Klíč“ A. Jevsinová informovala o společných akcích, které se klub chystá realizovat v rámci dohody o spolupráci s VDC „Orljonok“. Jsou mezi nimi „Fórum vnuků vítězů“, „Mezinárodní mládežnické fórum – quest“ a projekt „Dopisy příteli“, jež budou věnovány 75.výročí velkého vítězství.

Kromě toho sdělila, že se plánuje účast členů klubu v mezinárodní směně „Mosty přátelství“ a rovněž stáže ruských pedagogů VDC „Orljonok“ v ČR.

Zástupkyně VDC „Orljonok“ M. Petročenková seznámila s akcemi, které organizace pořádá pro děti a mládež z různých zemí. Vyzdvihla aktivní účast českého klubu ve společných projektech, z nichž jeden byl nedávno oceněn čestným diplomem mezinárodní ceny Stříbrný lukostřelec.

Setkání bylo ukončeno předáním osvědčení a suvenýrů VDC „Orljonok“ českým účastníkům mezinárodní umělecké soutěže „Mosty přátelství“.

Tento článek je dostupný v: Russian