Duo ruských sólistů vystoupilo v RSVK v Praze

Duo ruských sólistů vystoupilo v RSVK v Praze

Dne 16. srpna 2019 se v Křišťálovém sále RSVK v Praze konal v rámci hudebního festivalu TIME PORTAL koncert ruských laureátů mezinárodních soutěží a festivalů Jekatěriny Puškarenko (kytara) a Andreje Subbotina (balalajka).   Akce byla připravena za podpory Zastupitelství Rossotrudničestva v ČR.

„Impromptu Duo“ vzniklo v roce 2004. Jeho členy jsou laureáti mezinárodních soutěží a festivalů Jekatěrina Puškarenko (kytara) a Andrej Subbotin (balalajka), kteří jsou profesionálními hudebníky nejvyšších kvalit.

Hudebníci upravují populární melodie, tvoří své vlastní skladby a spolupracují se současnými skladateli. Repertoár dua zahrnuje populární melodie, úpravy nejlepších skladeb klasické miniatury a virtuózní variace na ruské motivy.

Na koncertě zazněly úryvky z děl G. Verdiho, J. Strausse, N. Šchulmana, O Sviridova, S. Afanasjeva a jiných známých skladatelů.

Koncerty hudebního festivalu TIME PORTAL se staly tradiční kulturní událostí v RSVK v Praze a těší se velké přízni českých a ruských diváků.

Tento článek je dostupný v: Russian