Závěrečný večer v Kurzech ruského jazyka při RSVK v Praze

Závěrečný večer v Kurzech ruského jazyka při RSVK v Praze

Dne 6. června 2019 se v Křišťálovém sále Ruského střediska vědy a kultury v Praze u příležitosti Dne ruského jazyka, 220. výročí narozenin Alexandra Sergejeviče Puškina a ukončení školního roku konal večer pro studenty a učitelé Kurzů ruského jazyka při RSVK v Praze.

Studenty a učitele přivítal zplnomocněný vedoucí Zastupitelství Rossotrudničestva v ČR Andrej Končakov, který jim poblahopřál k narozeninám Alexandra Sergejeviče Puškina a předal jim osvědčení o úspěšném ukončení kurzů. Ti, kteří úspěšně složili zkoušku z ruského jazyka s osvědčením, obdrželi knihy ruských spisovatelů.

Vedoucí kurzů ruského jazyka L. Nyklová informovala o programu kurzů v příštím školním roce a pozvala studenty na letní intenzivní kurzy ruského jazyka na bázi RSVK v Praze.

Poté vystoupili žáci česko-ruské školy „Věda“, kteří připravili představení na motivy děl A.S. Puškina. Mladí umělci přednášeli verše básníka v ruském, českém, anglickém a francouzském jazyce, zazpívali árii z opery Evžen Oněgin, romanci „Ja pomňu čudnoje mgnověnije“ a inscenovali pohádku.

V Puškinské tematice pokračovali herci mládežnického divadla „Luna a Drož“, kteří představili představení podle „malé tragédie“ básníka „Mozart a Salieri“.

Následně hosty očekávalo tradiční pohoštění a beseda se spolužáky a učiteli.

Všichni studenti byli spokojeni s programem a srdečně děkovali učitelům za zajímavé hodiny výuky v kurzech. Mnozí z nich prohlásili, že se chystají pokračovat ve studiu ruského jazyka v kurzech při RSVK v Praze i v příštím školním roce.

Tento článek je dostupný v: Russian