Testování znalostí ruského jazyka jako cizího v RSVK v Praze

Testování znalostí ruského jazyka jako cizího v RSVK v Praze

Ve dnech 23. – 24. května 2019 se v Kurzech ruského jazyka při RSVK v Praze uskutečnilo každoroční testování znalostí ruského jazyka jako cizího  TORFL a zkoušky „Ruský jazyk ve sféře obchodní komunikace“.  Akci připravily Zastupitelství Rossotrudničestva v ČR a Petrohradská státní univerzita.

     Testování se zúčastnilo 22 osob, mezi kterými byli občané ČR a Slovenska. Zkoušky skládali studenti středních a vysokých škol, zaměstnanci ministerstev a jiných českých institucí – lidé různého věku a různých profesí. Mnozí zkoušení absolvovali přípravu ke zkoušce v Kurzech ruského jazyka při RSVK v Praze. Pedagogové těchto kurzů mají bohaté zkušenosti při přípravě studentů k podobným zkouškám.  

     Konečné výsledky zkoušek budou známy během 10 dnů. Podle ruských zkoušejících však většina účastníků zkoušku úspěšně složila.

     Dne 24. května v rámci zkouškového období byly rovněž předány ceny vítězům Olympiády Petrohradské státní univerzity z ruského jazyka jako cizího pro žáky a studenty, která se uskutečnila v březnu t.r. v RSVK v Praze. 

     Vítězům pogratuloval zástupce vedoucího Zastupitelství Rossotrudničestva v ČR O. Soloduchin a popřál jim hodně úspěchů v dalším studiu ruského jazyka.

      Vedoucí Centra jazykového testování Petrohradské státní univerzity N. Dubininová předala vítězům olympiády diplomy a cenné dárky: krásné knihy a učebnice ruského jazyka nakladatelství Petrohradské státní univerzity a informovala je o možnostech získání vzdělání na Petrohradské státní univerzitě.

Tento článek je dostupný v: Russian