Mezinárodní kulturně-sportovní festival „Vachta pamiati 2019“ byl zahájen v Praze

Mezinárodní kulturně-sportovní festival „Vachta pamiati 2019“ byl zahájen v Praze

Dne 23. února 2019 v Den obránce Vlasti se v tělocvičně Střední školy při Velvyslanectví RF v ČR za podpory Zastupitelství Rossotrudničestva v ČR konalo první kolo Mezinárodního kulturně-sportovního festivalu „Vachta pamiati  2019“, které bylo věnováno památce na gardového vojína Nikolaje Koblikova.

První etapu festivalu „Vachta pamiati  2019“ v Praze zahájil mimořádný a zplnomocněný velvyslanec Republiky Bělorus v ČR V. Kurdjukov, který popřál účastníkům hodně úspěchů v zápasech.

Poté 1. tajemnice Velvyslanectví RF v ČR J. Barančejevová  blahopřála přítomným ke Dni obránce Vlasti a poděkovala organizátoru soutěže, hlavnímu trenérovi sportovního klubu „Sambo“ Střední školy při Velvyslanectví RF v ČR I. Šašurinovi za dlouholetou spolupráci a předala mu čestné uznání „Za zvláštní přínos pro Rusko, rozvoj styků s historickou Vlastí, uchování ruského jazyka a ruské kultury“.

Zástupce vedoucího Zastupitelství Rossotrudničestva v ČR O. Soloduchin poděkoval účastníkům a organizátorům turnaje za rozvoj národního odvětví sportu v zahraničí a popřál vítězství nejlepším.

S přáním vítězství a blahopřáním vystoupil i předseda Sdružení krajanů –veteránů války „Afganvet“ O. Gončarov. Všichni přítomní uctili minutou ticha památku na Nikolaje Koblikova, který zahynul jako hrdina v Afghánistánu 14. dubna 1985 a posmrtně byl vyznamenán Řádem Rudé hvězdy a medailí „Vojáku – internacionalistovi od vděčného afghánského lidu“.

Poté proběhly zápasy v sambu, judu a sumo. Zúčastnilo se jich více než 40 mladých sportovců z Německa, Česka, Polska, Slovenska a Ruska.

Výsledky byly vyhlášeny podle olympijského systému, tzn. podle největšího počtu zlatých medailí.

První místo získal německý sportovní klub, druhé – družstvo z Ruska, třetí – družstvo z Polska. Vítězům byly předány poháry a medaile. Všichni účastníci obdrželi ceny a dárky na památku.

Tentýž den byly vyhlášeny výsledky festivalu „Vachta pamiati  2018“, jehož 6 kol se konalo v průběhu roku v Bratislavě a v Praze. V celkovém hodnocení obsadil první místo klub „Sambo“ Střední školy při Velvyslanectví RF v ČR, druhé místo – sportovní klub „Sambo“ Heidenheim (Německo), třetí – sportovní klub „Sambo“ Těšín (Polsko).

Tento článek je dostupný v: Russian