Premiéra představení „Novoroční dobrodružství Dědy Mráze“ na scéně RSVK v Praze

Premiéra představení „Novoroční dobrodružství Dědy Mráze“  na scéně RSVK v Praze

Dne 28. prosince 2018 se ve Velkém sále Ruského střediska vědy a kultury v Praze uskutečnila premiéra dětského představení „Novoroční dobrodružství Dědy Mráze“ scenáristy Andreje Landaua a režisérky Irmy Novičkovové. Akce byla organizována českým mládežnickým divadlem „Grani“ za podpory Zastupitelství Rossotrudničestva v ČR.

Herci zahráli dětem a jejich rodičům poutavý příběh za účasti oblíbených pohádkových postav. V předvečer Nového roku se Děda Mráz (Andrej Landau) rozhodl napsat novou kouzelnou pohádku, ale pokusila se mu v tom zabránit záludná Baba Jaga (Irina Zabrodinová). Rozčílila se na Dědu Mráze za to, že v jeho příbězích nebývá nejkrásnější a nejchytřejší postavou. Vyžadovala napsat novou pohádku a staré, dětmi oblíbené pohádky, smíchala dohromady.
Kvůli tomu Popelka (Anastasija Stěpulová) neztratila střevíček, ale rukavici, Červená Karkulka (Irma Novičkovová) se stala prodavačkou pizzy – „Zelenou Kepočkou“ a Kocour v botách (Dmitrij Turbanov) ztratil svoji šavli a objevil se před diváky v domácích pantoflích. Vrátit všechny pohádkové postavy na jejich místa a napsat novou novoroční pohádku Dědu Mrázovi mohou pomoci malí diváci. Láska k pohádkám, chytrost a přátelství pomohly tomuto pohádkovému příběhu ke šťastnému konci a radostně uvítat Nový rok.
Po představení byly děti pozvány na scénu, kde spolu s hrdiny tančily okolo vánočního stromečku, učily se veselé písničky a říkanky, předvedly své kostýmy. Na závěr malí hosté dostali dárky od Dědy Mráze a mohli se s ním vyfotografovat u vánočního stromečku.

Tento článek je dostupný v: Russian