Výstava „Homoless“ byla zahájena v RSVK v Praze

Výstava „Homoless“ byla zahájena v  RSVK v Praze

Dne 10. prosince 2018 byla v Křišťálovém sále Ruského střediska vědy a kultury v Praze zahájena výstava obrazů ruského malíře a klenotníka, člena Svazu umělců RF Alexeje Averina. Akce byla organizována Zastupitelstvím Rossotrudničestva v ČR.

Na výstavě je představeno asi 30 obrazů umělce, především krajinomalba. Obrazy jsou nakresleny olejovými barvami a věnovány konkrétním lidem. Averin prostřednictvím krajinomalby, hry barev a světla, kontrastu, zobrazuje vnitřní svět lidí, kterým věnuje svá díla.
Výstavu zahájil zmocněný vedoucí Zastupitelství Rossotrudničestva v ČR A. Končakov, který hostům představil ruského umělce Alexeje Averina a krátce je seznámil s jeho životem a dílem.
A. Averin podrobně informoval o své umělecké dráze a odpověděl na dotazy hostů výstavy. Zdůraznil, že nedělá náčrty a kreslí rovnou olejovými barvami tak, jak to cítí.
A. Averin se narodil v Simferopolu v roce 1974. Vysokoškolské vzdělání získal v Moskevském fyziko-technickém institutu – odbornost fyzika těžkých materiálů. Od dětství tíhnul k malířství a grafice. Od roku 1994 začal pracovat jako klenotník. Je členem Svazu umělců RF a Uměleckého svazu umělců dekorativního a užitého umění. Jeho výstavy se uskutečnily v Moskvě, Petrohradě, Nice a Praze.
Autor rovněž připravil prezentaci svých klenotů, jejichž zvláštností je unikátní technika horkého smaltu, která je používána jen se zlatem. Umělec zdůraznil, že hlavním materiálem je inspirace, kterou získává od klienta.
Návštěvníci výstavy jednohlasně vyjádřili přání organizovat v Praze další výstavu unikátních klenotů mistra.

Tento článek je dostupný v: Russian