Den otevřených dveří v RSVK v Praze

Den otevřených dveří v RSVK v Praze

Dne 10. října 2018 Ruské středisko vědy a kultury v Praze navštívilo 30 studentů prvního ročníku Střední průmyslové školy stavební a Obchodní akademie z Kladna. Většina z nich studovala ruský jazyk na ZDŠ 3-4 roky. Do Prahy přijeli se svými učiteli a s přáním seznámit se s činností  RSVK v Praze, poslechnout si ruský jazyk a zjistit více o Rusku.

Během prohlídky RSVK se hosté seznámili s programem akcí střediska na tento měsíc. Prohlédli si Velký sál, knihovnu a výstavu „Revoluční události roku 1917 a osudy ruského kozáctva“, která je představena ve foyeru a galerii RSVK. V Křišťálovém sále zhlédli výstavu Státního muzea – rezervace S. A. Jesenina „Můj kraj zádumčivý a něžný  . . ., věnované životu a dílu velkého ruského básníka.

Poté se v Kurzech ruského jazyka při RSVK v Praze konala volně přístupná hodina, během které si čeští studenti formou hry mohli prověřit své znalosti ruské azbuky.  Absolvovali též video cestování po městech Zlatého prstence Ruska, dozvěděli se některé zajímavosti o zeměpisu, historii a kultuře RF.

Na závěr studenty informovali o činnosti Mezinárodní letní školy, která se každoročně koná v létě za podpory Zastupitelství Rossotrudničestva v ČR a možnostech zlepšit si zde své znalosti ruského jazyka. Byli rovněž pozváni na soutěž mladých čtenářů „Kniguru“.

Tento článek je dostupný v: Russian