Koncert zasloužilého umělce Ruska Iraklije Gvencadze v RSVK v Praze

Koncert zasloužilého umělce Ruska Iraklije Gvencadze v RSVK v Praze

 

Dne 4. září 2018 se v Křišťálovém sále Ruského střediska vědy a kultury v Praze uskutečnil koncert Iraklije Gvencadze „Dopisy z minulosti“. Akce byla připravena za podpory Zastupitelství Rossotrudničestva v ČR.

Novou hudební sezonu v RSVK zahájil zasloužilý umělec Ruska Iraklij Gvencadze koncertním programem „Dopisy z minulosti“.
Iraklij Gvencadze je hudebník, pěvec a skladatel. V roce 1984 vystudoval Krasnodarské hudební učiliště, poté ukončil studium na Hudební fakultě Tbiliské státní konzervatoře. Úspěšně vystupuje v různých žánrech: estrádním, komorním a operním. Hostoval v Jekatěrinburgu, Krasnodaru, Moskvě, Tbilisi, a rovněž v mnoha zemích Evropy, Afriky a v Japonsku. Je autorem tří pěveckých cyklů“ „Já a Galaktion“, „Gradace života“, „Neříkej. Láska přejde“. Je laureátem ruské celostátní soutěže vlasteneckých písní (Krasnodar, 1984), diplomantem mezinárodní soutěže pěvců V. Dolidze (Tbilisi, 1990).
Představení jednoho umělce „Dopisy z minulosti“ se skládá ze sedmi částí – sedmi dopisů. V nich autor vypráví o epizodách ve svém životě a na své umělecké pouti, se všemi vítězstvími a prohrami. Velká část představení je věnována vzpomínkám na první lásku autora, jejím nejromantičtějším okamžikům. Ve svém vystoupení Gvencadze spojil vlastní díla s díly na verše S. Jesenina, I. Severjanina, A. Vertinského a jiných básníků. Všechny je spojuje téma věčné touhy člověka po štěstí, lásce a harmonii.
Koncert Iraklije Gvencadze „Dopisy z minulosti“ v Ruském středisku vědy a kultury v Praze navštívilo více než 30 hostů. Mnozí diváci ocenili upřímnost interpreta a zajímavý „nový“ žánr – „dialog s minulostí“, který hudebník zvolil.