Závěrečný večer v Kurzech ruského jazyka při RSVK v Praze, věnovaný narozeninám Alexandra Sergejeviče Puškina

Závěrečný večer v Kurzech ruského jazyka při RSVK v Praze, věnovaný narozeninám Alexandra Sergejeviče Puškina

     Dne 6. června 2018 se v  Den ruského jazyka a narozenin Alexandra Sergejeviče Puškina se v Křišťálovém sále  Ruského střediska vědy a kultury v Praze setkali studenti a učitelé Kurzů ruského jazyka při RSVK v Praze, aby oslavili narozeniny významného ruského básníka a ukončení školního roku.

Studenty a učitele přivítal zplnomocněný vedoucí Zastupitelství Rossotrudničestva v ČR Andrej Končakov, který jim poblahopřál k svátku a úspěšnému ukončení kurzů.

Vedoucí kurzů ruského jazyka L. Nyklová informovala o programu kurzů v příštím školním roce a pozvala studenty na letní intenzivní kurzy ruského jazyka na bázi RSVK v Praze.

Poté byla všem studentům předána osvědčení o ukončení kurzů. Ti, kteří úspěšně složili zkoušku z ruského jazyka s osvědčením, obdrželi knihy ruských spisovatelů.

Hudebním dárkem pro všechny přítomné byl koncert souboru „Ruská duše“, v jehož podání zazněly ruské lidové písně a známé melodie z filmů. Mnozí studenti zpívali společně s umělci. Po koncertě studenty očekávalo tradiční pohoštění a beseda se spolužáky a učiteli.

Na večeru bylo přítomno asi 50 studentů a učitelů kurzů. Všichni studenti byli spokojeni s programem a srdečně děkovali učitelům za zajímavé hodiny výuky v kurzech.  Mnozí z nich prohlásili, že se chystají pokračovat ve studiu ruského jazyka v kurzech při RSVK v Praze i v příštím školním roce.

Tento článek je dostupný v: Russian