Ruští automobiloví závodníci se poprvé v historii zúčastnili Rallye Šumava Klatovy

Ruští automobiloví závodníci se poprvé v historii zúčastnili Rallye Šumava Klatovy

     Ve dnech 20. – 21. dubna 2018 se v Klatovech konal 53. ročník Rallye Šumava, kterého se poprvé v historii zúčastnili ruští automobiloví závodníci A. Lukjaňuk a A. Arnautov (navigátor). Ruští sportovci vystupovali za český tým „H-Racing“, jehož generálním sponzorem je česká společnost na výrobu ultralehkých letadel „ROKO airplanes“ ze Zlína.

Mezinárodní mistrovství Rallye Šumava je největší akcí v ČR, na které již 53 let závodí automobiloví závodníci z různých zemí. Přírodní rezervace Šumava je horský masiv, který je z větší části pokryt lesy a táhne se 150 km podél hranice mezi Českem a Německem. Nehledě na silniční typ trasy, absolvování soutěže si vyžaduje dobrou přípravu. Čtyři roky za sebou byl vítězem závodů český sportovec Jan Kopecký, který se v těchto místech narodil.

A. Lukjaňuk je mistrem sportu v rallye mezinárodní úrovně. Získal pohár Ruska v rallye v roce 2011 (kategorie 2000H), je absolutním mistrem Ruska roku 2014 a rovněž absolutním mistrem Estonka roku 2014. Debut obyvatele Petrohradu v mistrovství světa proběhl v roce 2013, kdy s A. Arnautovem úspěšně vystoupil ve Finsku a stal se v automobilu „Mitsubishi“ nejlepším v „sériové“ skupině „N“.

Na podporu ruských sportovců do Klatov přijeli generální konzul RF v Karlových Varech M. Leděňov, zplnomocněný vedoucí Zastupitelství Rossotrudničestva v ČR A. Končakov a šéfredaktorka novin „Pražskij express“ I. Šulc.

Během setkání s ruskou delegací A. Lukjaňuk a A. Arnautov pověděli o nejsložitějších úsecích trasy a přípravě na závody. Vedoucí štábu rallye A. Kočař vyjádřil přesvědčení, že letos má ruský tým velkou naději zvítězit.

Pozdě večer 21. dubna byly vyhlášeny výsledky závodů – 1. místo získal český závodník Jan Kopecký, druhé – ruský závodník A. Lukjaňuk a třetí – finský závodník J. Nordgrin.

Tento článek je dostupný v: Russian