Regionální kolo soutěže „Ars Poetika – Puškinův památník“ v Litoměřicích

Regionální kolo soutěže „Ars Poetika – Puškinův památník“ v Litoměřicích

 Dne 17. dubna 2018 se v Litoměřicích uskutečnilo regionální kolo celostátní soutěže „Ars Poetika – Puškinův památník“, kterého se zúčastnilo asi 100 žáků a studentů z 8 základních a středních škol Ústeckého kraje, kteří studují ruský jazyk (z měst Žatec, Louny, Litoměřice a Chomutov). Akce byla organizována Českou asociací rusistů a Česko-ruskou společností za podpory Zastupitelství Rossotrudničestva v ČR.        

Účastníky přivítal předseda České asociace rusistů a Česko-ruské společnosti Jiří Klapka. Poděkoval  organizátorům a učitelům, kteří připravili se svými žáky a studenty soutěžní vystoupení. Představil členy poroty, mezi kterými byla i vedoucí Kurzů ruského jazyka při RSVK v Praze L. Nyklová. 

Žáci a studenti přednášeli verše ruských a sovětských básníků, hráli scénky z ruských pohádek, zpívali ruské lidové a populární písně. Mnohé školy předvedly porotě i několik vystoupení. Již tradičně s velkou aktivitou vystoupily ZDŠ z  Litoměřic a Chomutova. 

Ceny poroty byly předány nejen vítězům soutěže, ale i učitelkám: J. Maksoudové (ZDŠ, ul. Ladova, Litoměřice), Z. Markové (ZDŠ Na Příkopech, Chomutov) a L. Fiskové (ZDŠ na ulici Písečná, Chomutov). 

Vítězové regionálního kola se zúčastní závěrečného kola republikové soutěže „Ars Poetika – Puškinův památník“, které letos oslaví 52. výročí. Tradičně se uskuteční v RSVK v Praze 6. června v den narozenin A. Puškina. 

Tento článek je dostupný v: Russian