Koncert v rámci IX. mezinárodního hudebního festivalu Eduarda Nápravníka v Praze

Koncert v rámci IX. mezinárodního hudebního festivalu Eduarda Nápravníka v Praze

Dne 4. dubna 2018 se v rámci IX. mezinárodního hudebního festivalu Eduarda Nápravníka v kostele sv. Vavřince v Praze konal koncert komorní hudby. Akce byla připravena organizačním výborem festivalu ve spolupráci se Zastupitelstvím Rossotrudničestva v ČR.

Mezinárodní hudební festival významného českého hudebníka, skladatele a dirigenta Eduarda Nápravníka, který byl v letech 1869 – 1916 šéfdirigentem orchestru Marijinského divadla v Petrohradě a měl velký přínos pro rozvoj hudební kultury Ruska, probíhá v ČR každý rok.

Na koncertě vystoupili: klavírní trio „Maestro piano“, český soubor „Five Star Clarinet Quartet“, známí hudebníci V. Grochovskij (RF), J. Hlaváč (ČR) a jeho žák F. Slováček jr. (ČR).

Večer zahájil předseda organizačního výboru festivalu Vjačeslav Grochovskij. Představil účastníky koncertu a seznámil přítomné s programem koncertu, který byl též věnován 70. výročí narození známého českého hudebníka Jiřího Hlaváče.

Poděkoval Zastupitelství Rossotrudničestva v ČR a jiným organizacím za podporu festivalu.

Zmocněný vedoucí Zastupitelství Rossotrudničestva v ČR A. Končakov pozdravil hosty a účastníky koncertu. Poděkoval Vjačeslavu Grochovskému za jím organizovaný festival a předal J. Hlaváčovi diplom RSVK v Praze za přínos do rozvoje kulturních styků mezi Ruskem a Českem.

  1. Hlaváč informoval o své tvorbě a žácích, z nichž někteří rovněž vystoupili na koncertě. Poté na saxofonu v jeho podání zazněly dvě skladby.

Melodie známých skladatelů společně zahráli V. Grochovskij (klavír) a F. Slováček jr.(klarinet).  Následovalo vystoupení klavírního tria „Maestro piano“ a českého souboru klarinetistů „Five Star Clarinet Quartet“, jehož členové jsou rovněž žáky J. Hlaváče.

Každé vystoupení bylo odměněno bouřlivým potleskem diváků.

 

Tento článek je dostupný v: Russian