Poselstvo mistrovství

Poselstvo mistrovství

19. dubna 2018

Программа концерта cze

Jelizavěta Ukrajinskaja (klavír)

Narodila se v roce 1996 v Offenbachu nad Mohanem, Německo. V roce 2011 absolvovala Dětskou hudební školu S. S. Ljachovické (třída Věry Ovčarové). Je absolventkou Střední speciální hudební školy při Státní konzervatoři N. A. Rimského-Korsakova v Sankt-Petěrburgu. (třída Zasloužilé pracovnice kultury Ljubovi Rudové). Je studentkou Státní konzervatoře v Sankt-Petěrburgu (třída Zasloužilého umělce Ruska, profesora Alexandra Sandlera).

Laureátka soutěží:

2012 – III. cena a zvláštní cena za nejlepší interpretaci díl Clauda Debussyho VI. Mezinárodní soutěže klavíristů Isidora Baiče (Noví Sad, Srbsko).

2013 – je laureátkou Všeruské soutěže „Molodyje talanty Rossii“(“Mladé talenty Ruska”) (Moskva).

2016 – je vítězkou Mezinárodní soutěže klavíristů v Brémách.

V letech 2008 a 2009 byla vyznamenaná Vládní cenou „Molodyje talanty“(“Mladé talenty”). V roce 2005 dostala stipendium od Filharmonické společnosti Sankt-Petěrburgu, v roce 2010 se stala stipendistkou projektu „Talantlivaja molodjož Rossii“(“Talentovaná mládež Ruska“) Charitativního Fondu banky „Russkij standart“(„Ruský standard“). V roce 2014 se stala laureátkou ceny Jurije Temirkánova.

Zúčastnila se speciálních lekci mistra Arye Vardi.

Vystupuje jako sólistka ve městech Ruska i v zahraničí.

Adelina Tazijeva (flétna)

Narodila se v roce 1996 v Naberežnych Čelnach. V roce 2011 absolvovala Dětskou hudební školy č. 1 (třída Eleny Zyrjanové), v roce 2014 absolvovala Naberežnočelninskou střední školu umění ve třídě stejného pedagoga. Od roku 2015 je studentkou Státní konzervatoři N. A. Rimského-Korsakova v Sankt-Petěrburgu (třída Zasloužilé umělkyně Ruska, profesorky Olgy Černjadjevé).

Laureátka mezinárodních soutěží:

2012 – Grand Prix Mezinárodní soutěže-festivalu pro děti a mládež „Kogda my vměstě“(“Když jsme spolu”) (Naberežnyje Čelny).

2013 – je vítězkou IV. Mezinárodní soutěže mladých interpretů akademické a lidové hudby «Art-Fórum“ (Kazaň).

2013 – je vítězkou X. Veřejné všeruské soutěže mladých umělců dechových a bicích nástrojů Jurije Bolšijanova (Krasnodar).

2013 – je vítězkou V. Mezinárodní soutěže “VIVA MUSIC” (Kazan).

2014 – Grand Prix III. Všeruské veřejné soutěže mladých umělců dechových a bicích nástrojů Milija Balakireva (Nižnij Novgorod).

2016 – je laureátkou II. ceny XXI. Toljattinské mezinárodní soutěže mladých hudebníků-interpretů (Toljatti).

2017 – je vítězkou II. Mezinárodní soutěže umělců dechových a bicích nástrojů “Severnaja Rapsodija” (Čerepověc).

2017 – je vítězkou IV. Mezinárodní soutěže umělců dechových nástrojů N. A. Rimského-Korsakova (Sankt-Petěrburg).

V roce 2015 získala zvláštní státní stipendium Republiky Tatarstán. Zúčastnila se speciálních lekci mistrů Děnisa Lupačeva, Joachima Schmitza, Wolfganga Wendela, Olgy Černjadjevoj, Nikolaje Popova, Felixe Renggli, Vincenta Luka. Je účastnici programů Sankt-Petěrburgského Domu hudby od roku 2014.