Prezentace metodiky intelektuálního rozvoje „Mentální aritmetika“ v RSVK v Praze

Prezentace metodiky intelektuálního rozvoje „Mentální aritmetika“  v RSVK v Praze

Dne 3. března 2018 se v Křišťálovém sále Ruského střediska vědy a kultury v Praze uskutečnila prezentace metodiky intelektuálního rozvoje dětí a dospělých „Mentální aritmetika“. Byla organizována Akademií intelektuálního rozvoje „AMAKids“ za podpory Zastupitelství Rossotrudničestva v ČR.

Prezentaci vedl spoluzakladatel a trenér Akademie intelektuálního rozvoje „AMAKids“ v ČR A. Dejneko. Sdělil, že mezinárodní společnost „AMAKids“ nyní působí ve 12 zemích, ve kterých bylo otevřeno více než 600 center pro rozvoj intelektu. Seznámil přítomné se zvláštnostmi autorské metodiky, vypracované zakladatelem akademie v RF V. Fedjajem na základě staré metodiky počítání pomocí speciálního zařízení s názvem „abakus“, kterému je již 2000 let.

Metodika je soustředěna na tréning rychlosti vnímání a zpracování informací, rozvíjí obě mozkové hemisféry současně díky vizualizaci výpočtů. Vysoká rychlost ústních výpočtů není hlavní, ale zajímavý „vedlejší“ efekt metodiky, který umožňuje rozvíjet analytické a umělecké myšlení, rychle vnímat a zapamatovat si novou informaci, operativně se rozhodovat.

Návštěvníci RSVK zhlédli videomateriály s úryvky vyučování a jeho výsledky, získali představu o studijních materiálech a programovém zabezpečení, které akademie nabízí. Děti, jež přišly na prezentaci, byly schopny provést jednoduché aritmetické výpočty na „abakusu“.

A. Dejneko pozval všechny zájemce na bezplatnou zkušební výuku. Metodika nabízená akademií pro děti od 4 do 16 let počítá s dvouletým kurzem studia a je přizpůsobena modernímu ruskému a evropskému vzdělání. Dospělým studentům je nabízen zrychlený kurz studia.

Prezentaci metodiky intelektuálního rozvoje dětí a dospělých „Mentální aritmetika“ navštívilo více než 40 dětí a dospělých.

 

Tento článek je dostupný v: Russian