Tréning „Umění dosáhnout úspěchu“ v RSVK v Praze

Tréning „Umění dosáhnout úspěchu“ v RSVK v Praze

Dne 4. prosince 2017 se v Literárním salonu RSVK v Praze uskutečnil autorský tréning A. Pekševa „Umění dosáhnout úspěchu“. Akce byla organizována za podpory Zastupitelství Rossotrudničestva v ČR.

A. Pekšev je vedoucím a kurátorem Školy pomocníků poslanců RF, „konfliktologem“ a business trenérem, jenž vyučuje v Rusku i v Evropě.

A. Pekšev se podělil o praktické rady, jak je třeba správně stavit životní cíle a dosahovat výsledků, cítit se jistě v podmínkách konkurence, která je zvlášť silná pro ruské krajany, již žijí v zahraničí, mimo jiné i v ČR.

Hlavními zdroji jakéhokoli člověka na cestě k dosažení cíle jsou čas, energie, statut a peníze. Právě v takovém pořadí staví své zdroje úspěšní lidé, kteří se prosadili. Přičemž úspěch počítá s nadbytkem minimálně jednoho z těchto zdrojů, což je důležité pro postup ke kýženému výsledku. Business trenér zformuloval pro auditorium následující kritéria umění dosáhnout úspěchu: přesně formulovat své cíle na nejbližších 5 let, každodenně dělat alespoň malé kroky pro jejich dosažení a fixovat své výsledky. Vnější stimul a kontrola budou rovněž důležité pro plnění naplánovaného.

Zjistit svůj potenciál a dosáhnout vytyčených cílů může každý, hlavní je gramotně zhodnotit již existující výhody. V podmínkách života v evropské zemi jimi může být znalost cizích jazyků, úroveň vzdělání, praktické návyky, podpora nejbližšího okolí aj. Přitom Pekšev radí začít pohyb k cíli s těmi zdroji a možnostmi, které máte, dělat to, co se Vám nejlépe daří. Do té doby, než dosáhnete cíle, dodržovat přísnou disciplínu. Zdůraznil, že je důležité fixovat a slavit každý úspěch na cestě k cíli.

A. Pekšev uvedl zajímavé příklady ze svého bohatého profesního života a dal prakticky každému účastníkovi semináře individuální doporučení, která mu pomohou řídit změny v jeho životě a kariéře. Podrobně o programu lektora, včetně tréningů pro ruskojazyčné obyvatele Evropy, můžete získat na webu: andreypekshev.com.

Tento článek je dostupný v: Russian