Zasedání klubu Evropského kongresu literátů ČR

Zasedání klubu  Evropského kongresu literátů ČR

Dne 12. října 2017 se v Literárním salonu RSVK v Praze uskutečnilo další zasedání Literárního studia Evropského kongresu literátů. Akce byla organizována za podpory Zastupitelství Rossotrudničestva v ČR.

Večer zahájila předsedkyně vedení Evropského kongresu literátů ČR, členka Svazu spisovatelů Ruska Irina Sileckaja, která informovala o výsledcích mezinárodního Slovanského festivalu, který se nedávno uskutečnil na Krymu, představila nové číslo časopisu „LitEra“ a svůj nový sborník s názvem „Čuvstva i suďby“. Seznámila též přítomné s nadcházejícím festivalem „Slovanské tradice“, který se uskuteční v Praze ve dnech 8. – 14. listopadu 2017.

Přítomní básníci organizovali v Literárním salonu literární maratón, věnovaný veršům o podzimu.

Básnířka L. Begim přednesla svoje nové básně a úryvek z cyklu „Pisma k Petrarke“ a hry „Žertvoprinošenije“. Svoje verše přednesli i B. Goldberg a T. Kasjajevová.

B. Janoštíková přednesla v českém jazyce básně ze sbírky „Květy“ a pozvala všechny zájemce na svůj umělecký večer ve Valdštejnském paláci 14. listopadu.

Irina Sileckaja rovněž přednesla své nové básně. I. Saveljev přečetl úryvek z knihy vzpomínek svého otce, který vyšel v posledním čísle „LitEry“.

Hosté večera přednášeli verše známých ruských básníků, zpívali písně a romance, věnované podzimnímu období.

Tento článek je dostupný v: Russian