Koncert dětského souboru lidových tanců „Junosť“ v RSVK v Praze

Koncert dětského souboru lidových tanců „Junosť“ v RSVK v Praze

Dne 7. října 2017 se ve Velkém sále Ruského střediska vědy a kultury v Praze uskutečnil koncert dětského souboru lidových tanců „Junosť“ z Dimitrovgradu Uljanovské oblasti. Akce byla připravena za podpory Zastupitelství Rossotrudničestva v ČR.

Dětský soubor „Junosť“ byl založen v roce 1964 zasloužilou pracovnicí kultury RF T. Makarovovou. Od roku 2003 soubor vede její žák J. Samosenko. Soubor je laureátem mnoha ruských a mezinárodních festivalů a soutěží, je účastníkem kulturních výměn uměleckých souborů města s partnery v Polsku a Bulharsku.

Repertoár souboru je velmi pestrý a tvoří jej asi 50 tanečních čísel národů Ruska a celého světa. Do Zlatého fondu souboru se zapsala taková čísla, jako Cikánská suita, Láska moje, Volha aj. Repertoár souboru se každý rok mění a doplňuje novými čísly. Do koncertního programu v Praze byly zařazeny tance národů Povolží a Ukrajiny.

Na koncertě vystoupilo 24 mladých umělců ve věku 7-15 let. Nehledě na mládí mnoha interpretů si soubor udržuje vysokou kvalitu podání lidových tanců. Toho si všimli a ocenili mnozí diváci na koncertě.

Vystoupení souboru lidových tanců „Junosť“ z Dimitrovgradu zhlédlo asi 100 diváků z řad ruských krajanů a Čechů.

Tento článek je dostupný v: Russian