Evropský den jazyků v RSVK v Praze

Evropský den jazyků v RSVK v Praze

Dne 26. září 2017 v Evropský den jazyků v Ruském středisku vědy a kultury v Praze proběhl Den ruského jazyka. Zúčastnili se jej žáci a studenti českých základních, středních a vysokých škol, učitele ruského jazyka a rovněž všichni, kdo se měli zájem seznámit s činností RSVK a Kurzů ruského jazyka při RSVK.

V tento den se hosty RSVK stalo 25 studentů a učitelů ruského jazyka Gymnázia J. Škody z Přerova.  Učitelé ruského jazyka tohoto gymnázia již mnoho let pravidelně spolupracují s Kurzy ruského jazyka při RSVK v Praze, aktivně se účastní akci RSVK.

Během exkurze po RSVK hosté navštívili Velký sál, kde se seznámili s pestrou činností střediska. Navštívili knihovnu, v Křišťálovém sále zhlédli výstavu Kaliningradského oblastního historicko-uměleckého muzea „Cesta do vesmíru“.

Po exkurzi byla v Kurzech ruského jazyka organizována hodin „Cestování po Rusku“, během které studenti získali mnoho zajímavých informací o přírodě a kultuře Ruska a rovněž absolvovali video cestování po Moskvě, Petrohradu, městech Zlatého prstence Ruska a Bajkalu.

Hosté rovněž vyslechli konzultaci o možnostech složení zkoušky z ruského jazyka a získání mezinárodního osvědčení TORFL. Zájemci mohli zkušebně absolvovat zkoušku z ruského jazyka.

Během celého dne v Kurzech ruského jazyka při RSVK probíhalo testování znalostí ruského jazyka. Na konzultace přicházeli učitelé ruského jazyka českých škol různé úrovně. Zájemci mohli zjistit, jak se stát posluchačem Kurzů ruského jazyka při RSVK.

Koncem dne proběhl v RSVK v Praze kulatý stůl pro učitele ruského jazyka, věnovaný současným metodikám výuky ruského jazyka a perspektivám studia ruského jazyka v ČR.

Letos Den ruského jazyka v RSVK v Praze navštívilo více než 70 osob.

Tento článek je dostupný v: Russian